Podolog Słubice wyleczy Twoje wrastające paznokcie

Coraz więcej gabinetów podologicznych w Słubicach ma do dyspozycji usługi chirurga. Stare i nieskuteczne metody chirurgiczne leczenia wrastających paznokci takie jak: resekcja klinowa lub zerwanie paznokcia powoli odchodzą w zapomnienie. W zaawansowanych przypadkach dobry podolog w Słubicach proponuje zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych.

Dlaczego paznokcie u stopy zaczynają wrastać?

Najczęstsze przyczyny wrastających paznokci to:

  • nieumiejętne obcinanie ich
  • zbyt ciasne obuwie
  • nadwaga
  • ciąża
  • uwarunkowanie genetycznie.

Wały okołopaznokciowe to skóra okalająca paznokcie. W przypadku gdy ignorujemy problem, ciągle nawracające stany zapalne mogą powodować ich przerost. Czasami jest on również spowodowany warunkami genetycznymi lub biomechaniką stopy.

Na czym polega terapia wrastających paznokci w gabinecie podologicznym w Słubicach?

Kiedy wrastające paznokcie nie są leczone bardzo długo, konieczne jest usunięcie przerośniętych wałów paznokciowych, tak aby paznokieć mógł rosnąć swobodnie, nie spotykając na swojej drodze skóry. Podolog Słubice zabieg sugerujeosobom u których problem cały czas powraca. Jest wykonywany tylko i wyłącznie na tkance miękkiej, sam paznokieć nie jest uszkadzany, przez co okres gojenia się jest krótki i sprawny, a ryzyko powikłań jest niewielkie.

Zabiegi tylko w wyspecjalizowanych gabinetach podologicznych

Plastykę wałów okołopaznokciowych powinien wykonywać wyłącznie wyszkolony do tego chirurg, przy asyście podologa. Co prawda jest to zabieg bardzo bezpieczny i zalicza się go do tak zwanej chirurgii małej, jednak tylko odpowiednio przygotowane do tego gabinety mogą wykonać procedurę. Wysokiej jakości usługi, z zachowaniem standardów medycznych świadczy gabinet podologiczny Słubice – Chiromedica, leczący wrastające paznokcie.

Inne metody leczenie wrastających paznokci

Nie każdy przypadek wymaga interwencji chirurga oraz plastyki wałów okołopaznokciowych. W niektórych przypadkach wystarczy zastosowanie klamer ortonyksyjnych, które korygują tor wrastania paznokcia. Wiele gabinetów oferuje także korekcję metodą kostki Arkady. Obie te metody są nieinwazyjne i bezbolesne. Dlatego nie warto ignorować problemu i udać się na wizytę do dobrego podologa, który dobierze dla nas odpowiednią terapię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj