Laserowe zamykanie naczynek – poznaj innowacyjny zabieg Cutera Excel V

Smukłe i zgrabne nogi to nie wszystko, by czuć się kobieco i atrakcyjnie. Wiele kobiet ma problem z tzw. pajączkami na nogach, czyli popękanymi naczynkami, które niczym czerwona sieć pokrywają nogi. Pajączki lubią też pojawiać się na twarzy, co dla większości kobiet jest jeszcze większym problemem estetycznym. Jak sobie poradzić z chronicznymi zmianami naczyniowymi? Odpowiedzią jest innowacyjny laser Cutera Excel V, który zamyka naczynka i potrafi usunąć również inne zmiany naczyniowe na twarzy i ciele.

Zamykanie naczynek i usuwanie naczyniaków – dlaczego laser?

Urządzenie Cutera Excel V uznawane jest za najskuteczniejszy na świecie laser do zamykania naczynek. Stanowi on przełomowe rozwiązanie w leczeniu zmian naczyniowych, ponieważ potrafi całkowicie usunąć lub znacznie zredukować zmiany w obrębie naczyń krwionośnych, niezależnie od ich etiologii – zauważają eksperci z Centrum DER-MED w Krakowie, którzy w codziennej praktyce korzystają z lasera Cutera Excel V.

Urządzenie to ma wszechstronne zastosowanie, zabiegi z jego użyciem służą do leczenia takich niedoskonałości, jak:

  • teleangiektazje,
  • popękane naczynka, tzw. pajączki,
  • rumień,
  • duże zmiany naczyniowe na nogach,
  • mniejsze zmiany naczyniowe na całym ciele,
  • zmiany barwnikowe i przebarwienia skóry,
  • siniaki, np. po zabiegach operacyjnych,
  • usuwanie naczyniaków.

Laser Cutera Excel V okazał się również skuteczny w leczeniu trądziku różowatego.

Najważniejszymi zaletami tego urządzenia są szybkość wykonywania zabiegu, bezpieczeństwo i ogromna skuteczność, a także brak blizn.

Jak wygląda zabieg usuwania zmian naczyniowych laserem Cutera Excel V?

Dzięki różnym długościom fali świetlnej generowanej przez laser Cutera Excel V, można dowolnie dostosować parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dlatego zabieg ten jest tak precyzyjny w leczeniu różnego typu zmian skórnych. Laserowe zamykanie naczynek jest też praktycznie bezbolesne, ponieważ podczas zabiegu stosowana jest technologia chłodzenia, która minimalizuje odczucia bólowe.

Zabieg Cutera Excel V rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Przed zabiegiem na oczy zakładane są specjalne okulary ochronne. Urządzenie emituje impulsy świetlne, które zamykają (usuwają) popękane naczynka. Zabieg jest bardzo krótki – trwa od 15 do 30 minut.

Efekt porcelanowej cery – co potrafi laser Cutera Excel V?

Lecznicze działanie lasera Cutera Excel V opiera się na fotokoagulacji drobnych naczyń krwionośnych w skórze, co skutkuje ich obkurczeniem. Zabieg powoduje trwałe lub znaczne zamknięcie naczyń krwionośnych. Pod warunkiem zastosowania zalecanej serii zabiegów (o ich liczbie zawsze decyduje lekarz), można całkowicie pozbyć się popękanych naczynek i zyskać idealnie czystą cerę.

Aby utrzymać rezultaty laseroterapii i uniknąć efektów ubocznych, po zabiegu należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza. Najczęściej rekomendowane jest intensywne nawilżanie skóry specjalnymi preparatami. Po wszelkiego rodzaju zabiegach laserowych konieczna jest też wysoka fotoprotekcja skóry filtrem SPF50 przez około dwa – trzy miesiące, dlatego zabieg najlepiej zaplanować na jesień lub zimę, gdy nie planujemy opalania. Przez pewien czas po zabiegu lepiej jest unikać sauny i gorących kąpieli, które mogą rozszerzać naczynia krwionośne. Przez kilka dni po zabiegu nie jest też wskazany wysiłek fizyczny.

Dowiedz się więcej na temat laserowego zamykania naczynek: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/laserowe-zamykanie-naczynek-naczyniakow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj