Funkcjonalna szafka przyłóżkowa szpitalna

Odpowiednio dobrane łóżko szpitalne odgrywa dużą rolę w powrocie do zdrowia. Z tego też względu powinno być ono wyposażone w dodatkowe elementy. Jednym ze sprzętów tego typu są szafki przyłóżkowe.

Jednym z najważniejszym elementów wyposażenia każdego szpitala są wielofunkcyjne łóżka rehabilitacyjne. Ten rodzaj sprzętów bywa również określany mianem łóżek medycznych, ortopedycznych bądź też szpitalnych. Wbrew pozorom opisywane łóżka nie służą jedynie do wypoczynku. Jak się bowiem okazuje, odpowiednie łóżko szpitalne odgrywa dużą rolę w procesie powrotu do zdrowia. Umożliwia ono bowiem opiekę nad pacjentem, poprawia jego mobilność i wspomaga proces rehabilitacji. Warto dodać, iż łóżko rehabilitacyjne – aby właściwie spełniało swoją rolę – powinno być dopasowane zarówno do wagi i wzrostu pacjenta, jak i do stanu jego zdrowia oraz zakresu sprawności ruchowej. Ale to nie wszystko. Warto wziąć pod uwagę również przeprowadzane procedury lecznicze, specyfikę oddziału na jakim docelowo ma znaleźć się dane łóżko szpitalne oraz możliwość doposażenia sprzętu.

Rodzaje łóżek szpitalnych

Wyróżniamy następujące typy łóżek szpitalnych:

  • Łóżka medyczne wielofunkcyjne – mogą one być wykorzystywane zarówno na oddziałach rehabilitacyjnych, jak i kardiologicznych czy nawet OIOM-ach. Pozwalają choremu na położenie się w różnych pozycjach, co zdecydowanie ułatwia np. podłączenie kroplówki,
  • Łóżka rehabilitacyjne – posiadają one specjalistyczne wysięgniki oraz materace. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie rehabilitacji pacjenta. Warto dodać, iż dostępne są również łóżka rehabilitacyjne dla dzieci. Posiadają one mniejsze wymiary niż łóżka dedykowane potrzebom osób dorosłych. Są także wyposażone w system barierek zwiększający bezpieczeństwo małych pacjentów,
  • Łóżka bariatryczne – to sprzęty stworzone z myślą o potrzebach pacjentów posiadających dużą masę ciała.

Medyczne szafki szpitalne

Jak zostało to już wspomniane, łóżka szpitalne mogą zostać wyposażone w dodatkowe, przydatne elementy. Jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów są szafki przyłóżkowe szpitalne. Oferta producentów zajmujących się wytwarzaniem tego typu sprzętów jest obecnie bardzo szeroka. Które zatem szafki wybrać? Produktami godnymi polecenia są wyroby marki Elbur. Wspomniana firma zajmuje się wytwarzaniem wysokiej jakości łóżek rehabilitacyjnych oraz oczywiście szafek i stolików przyłóżkowych. Co jednak najistotniejsze to fakt, iż dostępne modele cechuje odmienna funkcjonalność oraz wymiary. Dzięki doposażeniu łóżka w wysokiej jakości szafkę pacjent zyskuje możliwość wygodnego spożywania posiłków, czytania książek czy też używania urządzeń mobilnych.

Producent szafek przyłóżkowych

W szerokim portfolio produktowym marki Elbur znajdziemy różnego rodzaju szafki przyłóżkowe. Przykładowo seria szafek przyłóżkowych z blatem Rubens dostarczana jest w okleinie bukowej, dzięki czemu tworzy harmonijną całość z łóżkami rehabilitacyjnymi tego samego producenta. Wybrane modele posiadają regulowany blat boczny stanowiący – z punktu widzenia pacjenta – duże udogodnienie. Warto dodać, iż opisywane szafki przyłóżkowe cechuje wysoki poziom stabilności, funkcjonalność oraz jakość wykonania. Dzięki temu sprzęty są w pełni bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Z powodzeniem znajdą one zastosowanie zarówno w prywatnych, jak i publicznych placówkach medycznych oraz naturalnie w szpitalach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj