Bezpiecznie i wygodnie, czyli o zakupach w aptece internetowej

Lubisz zakupy internetowe za ich wygodę i oszczędność czasu, ale boisz się kupowania w ten sposób produktów leczniczych? Zapoznaj się poniższymi wskazówkami i kupuj potrzebne produkty bez żadnych obaw.

Czy warto decydować się na zakupy online w aptece?

Zakupy w internecie cieszą się rosnącą popularnością, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę szybkość wykonanej usługi. Współcześnie coraz bardziej jesteśmy zagonieni, dlatego cenimy sobie możliwość zaoszczędzania czasu na tak podstawowych czynnościach, jakimi są zakupy. Obok dużej wygody tego rozwiązania ważne jest również to, że stan zdrowia niektórych osób, czy sytuacja rodzinna nie pozwala na bezproblemowe wychodzenie z domu. Obok tego ważny jest również aspekt psychologiczny – w zaciszu własnego domu możesz poświęcić tyle czasu, ile tylko chcesz na zapoznanie się ze składem i działaniem wybranego preparatu czy porównać go z innymi, bez poczucia winy, że za Twoimi plecami robi się coraz większa kolejka.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety zakupów online, nie dziwi szczególnie fakt, że branża farmaceutyczna również przenosi wiele usług do sieci, a korzystanie z apteki internetowej staje się coraz bardziej popularne. Na korzyść tego rozwiązania przemawia to, że chociaż nie można w nich nabyć leków na receptę, to można je zamówić internetowo, a do placówki stacjonarnej zgłosić się już tylko po ich odbiór.

Sprawdź, czy wybrana apteka działa w sieci legalnie

Jeśli przed zakupami produktów leczniczych, suplementów czy dermokosmetyków powstrzymuje Cię obawa, że otrzymasz towar niewiadomego pochodzenia, uspokajamy. Co prawda w sieci nie brakuje oszustów, którzy skłonni są do nadużyć, to istnieją skuteczne metody walki z nieuczciwymi praktykami. Status i sposób działania aptek online został uregulowany prawnie – warto wiedzieć, jak sprawdzić wiarygodność konkretnej placówki. Poniżej prezentujemy główne wytyczne:

  • na stronie apteki powinno znajdować się wspólne dla krajów członkowskich Unii Europejskiej logo przedstawiające biały krzyżyk z czterema paskami w tle,
  • poszukaj na witrynie informacji o danych kontaktowych do apteki,
  • na stronie powinien znajdować się również odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz informacja o stacjonarnym odpowiedniku apteki.

Argumentem przemawiającym za tym, że wybrana placówka działa legalnie jest również to, że informuje na swojej stronie o poddawaniu się kontroli przez Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny oraz Wojewódzką Inspekcję Sanitarną.

Powyższe wskazówki pozwolą Ci bez większego stresu zrobić zakupy, a przy tym zaoszczędzisz sporo czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj