Zmarszczki mimiczne to Twój kompleks? Postaw na botox!

Zmarszczek mimicznych nie można pozbyć się z użyciem kremów. Jednym skutecznym sposobem na ich usunięcie jest botox!

Dzisiaj każdy gabinet medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie botox (botoks). To specjalny zabieg, którego celem jest usuwanie zmarszczek pochodzenia mimicznego. Dzięki niemu można przeprowadzić bezpieczny lifting twarzy i nadać jej młodszy wygląd – bez skomplikowanych procedur chirurgii plastycznej.

Czym dokładnie jest botox? Kiedy sprawdzi się najlepiej? Na czym polega tego rodzaju procedura? Gdzie można z niej skorzystać?

Botox – co to jest?

Botox, inaczej także botoks lub toksyna botulinowa, to specjalny rodzaj substancji produkowanej przez bakterie jadu kiełbasianego Clostridium botulinum. To silna trucizna, która może doprowadzić do śmierci, ale badacze odkryli, że w małych dawkach botox posiada także właściwości lecznicze.

Botoks oddziałuje na tkankę mięśniową i na układ nerwowy. Powoduje on zahamowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a tym samym wywołuje porażenie mięśni. W niewielkich dawkach toksyna botulinowa pozwala jednak na kontrolowane zahamowanie pracy tkanki mięśniowej, co przekłada się na jej szerokie zastosowanie w medycynie.

Toksyna botulinowa używana jest w wielu zabiegach medycznych, w tym między innymi w leczeniu kurczów mięśni, nadmiernej potliwości, a także jako sposób na usuwanie zmarszczek na twarzy.

Kiedy warto zdecydować się na botox?

Botoks jest dzisiaj jedną z najczęściej używanych substancji w zabiegach przeciwstarzeniowych. Medycyna estetyczna w szczególności docenia jego zdolność do redukcji zmarszczek mimicznych.

Do powstania zmarszczek mimicznych dochodzi na skutek ruchu mięśni twarzy, na przykład podczas marszczenia czoła czy uśmiechania się. Ich powstawaniu sprzyjają także nadmierna suchość skóry, opalanie się, palenie papierosów, nieprawidłowa pielęgnacja cery, a także indywidualne czynniki genetyczne.

Usuwanie zmarszczek mimicznych z użyciem kosmetyków jest niemożliwe, ponieważ nie docierają one aż do warstwy mięśniowej twarzy. W tym przypadku to botox pozwala na uzyskanie najlepszych efektów!

Za pomocą toksyny botulinowej można usunąć różnego rodzaju zmarszczki mimiczne, na przykład:

  • zmarszczki pionowe i poprzeczne czoła
  • kurze łapki i inne zmarszczki wokół oczu
  • zmarszczki okolicy ust, w tym zmarszczki palacza

Takie zmarszczki mogą pojawić się na skórze twarzy jeszcze przed trzydziestką. Botoks nie ma jednak żadnych przeciwwskazań wiekowych – z zabiegu tego typu mogą skorzystać także młode osoby.

Co więcej, usuwanie zmarszczek tą metodą ma działanie przeciwstarzeniowe – podobnie jak mezoterapia pobudza produkcję kolagenu i elastyny.

Jak przebiega zabieg usuwania zmarszczek botoksem?

Botoks to zabieg szybki i bezpieczny, który najczęściej trwa około 30 minut. Nie wymaga on żadnych szczególnych przygotowań ani specjalnej rekonwalescencji ze strony pacjenta. Usuwanie zmarszczek tą metodą prowadzone jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Na początku lekarz dokładnie oczyszcza obszar zabiegowy. Następnie nabiera botox do strzykawki z cienką igłą i wstrzykuje go w wybrane miejsca. Takie zabiegi na twarz nie wymagają znieczulenia – ukłucia nie są bolesne.

Efekt zabiegu nie jest widoczny od razu. Wynika to z faktu, że botoks wymaga czasu, aby zacząć działać. Pierwsze efekty można zauważyć po około 2-3 dniach, ale pełne rezultaty zauważalne są dopiero po 1-2 tygodniach. Zmarszczki są wtedy wygładzone, a cała twarz wygląda na bardziej zrelaksowaną i młodszą.

Warto wskazać, że botoks nie daje efektów trwałych, w mianowicie są one widoczne przez około 3-6 miesięcy. Po tym czasie substancja ta jest neutralizowana przez organizm. Wówczas zabieg może być przeprowadzony kolejny raz.

Gdzie można skorzystać z botoksu?

Dzisiaj botoks jest bardzo popularny i wykorzystuje go praktycznie każdy gabinet medycyny estetycznej.

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej w mieście Kraków oferuje Klinika Medycyny Estetycznej Magnopere.

Cennik zabiegów tego typu rozpoczyna się od około 1 000 złotych. Dokładne ceny znaleźć można na stronach internetowych gabinetów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj