Metody na skuteczne pozbycie się owłosienia

Niemal każda kobieta ma swój własny sposób na walkę z niechcianymi włosami. Jednak większość płci pięknej nie rozumie, która z tych metod jest najskuteczniejsza.

Depilator jako jedna z metod na pozbycia się owłosienia

Jakie są metody na skuteczne pozbycia się owłosienia? Zakup depilatora wiąże się ze znacznym jednorazowym kosztem, który zwraca się już po kilku zabiegach. Istnieje wiele modeli depilatorów elektrycznych, a producenci starają się wymyślać coraz to nowsze rozwiązania. Głowica depilatora chwyta włoski i wyrywa je wraz z cebulkami. Zabieg można wykonać przed i po kąpieli, a do podwodnej depilacji dostępne są depilatory. Główną zaletą tej metody jest to, że włosy odrastają po około 2-4 tygodniach. Aby zapobiec wrastaniu włosków, na depilowane obszary ciała należy regularnie stosować depilację i balsamy łagodzące.

Depilacja laserowa- dzięki temu rodzajowi depilacji możemy usunąć owłosienie raz na zawsze. Podczas zabiegu laser niszczy macierz włosów, uniemożliwiając ich regenerację i sprawiając, że zapominamy o innych rodzajach depilacji. To bez wątpienia najwygodniejszy sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. Należy jednak pamiętać, że taka procedura musi być powtórzona 3-7 razy, aby była w pełni skuteczna. Warto też rozróżnić depilację laserową od depilacji IPL, czyli domowych depilatorów. IPL to urządzenie, które neutralizuje mieszki włosowe intensywnym światłem. Pozwala pozbyć się włosów, ale nie jest trwały i należy go stosować regularnie co kilka tygodni. Warto zaznaczyć, że depilacja laserowa może być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przy użyciu nowoczesnego sprzętu.

Woskowanie jako metoda na uśnięcie niechcianego owłosienia

Ten rodzaj depilacji jest bardzo bolesny i wymaga trochę wprawy, ale po kilku tygodniach włosy nie odrosną. Depilacja woskiem nie powinna być stosowana podczas menstruacji, kiedy skóra jest bardziej wrażliwa, a zabieg może być bardziej bolesny niż zwykle. Do wyboru są dwa rodzaje wosków: wosk na gorąco i wosk na zimno. 

Zabieg tego rodzaju polega przede wszystkim na nałożeniu na skórę podgrzanego wosku, potem nałożeniu na skórę pasków włókniny i energicznym ruchem oderwaniu ich w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Jeśli wykonujesz zabieg samodzielnie i nie masz jeszcze z nim doświadczenia, może to spowodować bolesne uszkodzenie skóry.

W domu jednak najlepiej używać zimnego wosku, czyli gotowych plastrów z woskiem, aby uniknąć poparzeń.

Fotoepilacja nowoczesną metodą usunięcia owłosienia

Jakie są nowoczesne metody na skuteczne pozbycia się owłosienia? Fotoepilacja to zabieg, mający na celu trwałe usunięcie niechcianego owłosienie! Aby usunąć rosnące włosy, wymagane jest kilka zabiegów. Warto też zrobić jedno przypomnienie około rok po zakończeniu serii, aby w ten sposób zachować skuteczność. Zabieg warto rozpocząć jesienią, aby przez całą późną wiosnę i lato cieszyć się z dobrodziejstw idealnie gładkiej skóry. Niewątpliwą zaletą IPL jest między innymi fakt, że światło do depilacji pozytywnie wpływa na kondycję skóry. W związku z tym poprawia się jej koloryt, staje się ona jędrniejsza, a także usuwane są przebarwienia oraz rozszerzone naczynka. Kosmetyczka przed zabiegiem zbada Twoją skórę, a także dobierze odpowiednie parametry, aby efekt był długotrwały, a zabieg bezpieczny. Przed zabiegiem nie zaleca się nakładania na skórę olejków czy te balsamów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj