Transplantacja włosów – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Decyzja o przeszczepie włosów nie należy do spontanicznych. Zanim zapadnie, osoby zmagające się z problemem łysienia zwykle najpierw szukają innych metod na pozbycie się go. Wykonują szereg badań diagnostycznych i stosują terapie farmakologiczne. Gdy jednak wszystko inne zawiedzie, przeszczep włosów okazuje się być jedyną możliwością. Zanim jednak wybierzesz klinikę transplantacji włosów, w której wykonasz zabieg, dowiedz się najważniejszych informacji na jego temat.

Komu dedykowany jest przeszczep włosów?

Transplantacja włosów dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Kierowany do osób zmagających się z nieuleczalnym problemem łysienia. Nie może to być jednak łysienie spowodowane trwającą chemioterapią czy np. problemami hormonalnymi. Wśród wskazań do wykonania przeszczepu włosów, znajdują się między innymi:

  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate
  • łysienie bliznowaciejące
  • utrata włosów w wyniku urazu

Ewentualne inne wskazania do wykonania zabiegu, może zatwierdzić lekarz.

Jak wykonuje się zabieg transplantacji włosów?

Transplantacja włosów jest zabiegiem nieinwazyjnym. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Jednak do wykonania zabiegu niezbędne jest odpowiednie miejsce oraz zespół medyczny. Dlatego klinika, w której zdecydujesz się na przeszczepienie włosów, musi spełniać odpowiednie warunki medyczne i sanitarne. Musi także posiadać zespół wykwalifikowanych chirurgów medycyny estetycznej, pielęgniarek oraz anestezjologa.

Sam zabieg polega na określeniu obszaru biorczego oraz obszaru dawczego. Wybierana jest także metoda, którą zostanie przeprowadzona procedura. Podczas przeszczepu mieszki włosowe pobierane są ze zdrowego obszaru – dawczego, klasyfikowane oraz wszczepiane w obszar biorczy. Wszystko przy pomocy mikroigieł, dzięki czemu blizny po wykonaniu transplantacji w obu miejscach są niemal niewidoczne i nie wpływają na efekty końcowe.

Jak przygotować się do zabiegu transplantacji włosów?

Przede wszystkim, gdy wybierzesz już klinikę przeszczepu włosów, umów się na wstępną konsultację. Wówczas, lekarz prowadzący przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad dotyczący stanu Twojego zdrowia i przebytych chorób, zapozna się z dotychczasowymi wynikami badań oraz ewentualnie zleci uzupełnienie ich.

Podczas takiej wizyty zostanie też określony obszar przeszczepu oraz ocenione możliwości miejsc biorczych. Prawdopodobnie wskazana też zostanie rekomendowana metoda wykonania przeszczepu włosów oraz podany przynajmniej orientacyjny koszt zabiegu.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Chyba każdy, kto rozważa tę metodę pozbycia się problemu łysienia, zadaje sobie to pytanie i szuka na nie odpowiedzi. Niestety nie jest ona prosta. Cena zależy bowiem od tak wielu czynników, że ciężko jest ją nawet uśrednić. Na pewno przygotuj się na tysiące, a nie setki złotych. Na cenę końcową wpływają bowiem m.in. obszar przeszczepu, wybrana metoda procedury czy miejsce, w którym zostanie ona przeprowadzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj