Wraz z włosami straciłeś pewność siebie? Odzyskasz je dzięki przeszczepowi SAFER!

Przeszczep włosów to obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia łysienia w przypadku mężczyzn. Nowoczesne zabiegi transplantacji włosów są mało inwazyjne i dużo szybsze w porównaniu do starszych metod oraz nie pozostawiają widocznych blizn. Marzysz o tym, żeby odzyskać włosy i pewność siebie? Przeczytaj, na czym polega przeszczep SAFER.

Czym wyróżnia się metoda SAFER spośród innych przeszczepów włosów?

SAFER (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) to najnowocześniejsze obecnie urządzenie do szybkiego i małoinwazyjnego przeszczepu włosów. Zamknięty system zmniejsza ryzyko uszkodzenia pobieranych zespołów mieszków włosowych (tzw. graftów) oraz zapewnia najwyższą jakość materiału do przeszczepu włosów. Metoda SAFER to zupełne przeciwieństwo dotychczasowych zabiegów zagęszczania włosów:

  • metoda STRIP, najstarsza z nich, polega na wycięciu paska skóry z włosami z okolicy potylicznej i przeszczepieniu go w miejsca ubytków; bardzo często po przeszczepie włosów typu STRIP pozostaje nieestetyczna i rzucająca się w oczy blizna w miejscu pobrania;
  • metoda FUE – bardziej nowoczesny sposób transplantacji włosów; polega na ręcznym przeszczepianiu pojedynczych włosów; jest czasochłonna i ze względu na brak automatyki, niesie ze sobą duże ryzyko uszkodzenia graftów lub nieprzyjęcia się przeszczepu.

Na czym polega przeszczep włosów SAFER

Przeszczep SAFER to przełomowe rozwiązanie, które umożliwia wykorzystanie innych obszarów niż skóra głowy do pobierania mieszków włosowych do przeszczepu. Materiał może zostać pobrany m.in. z klatki piersiowej, kończyn lub pleców, co rozszerza znacząco jego możliwości. Transplantacja włosów metodą SAFER pozbawiona jest podstawowej słabości metody FUE – niweluje do minimum ryzyko mechanicznych uszkodzeń cebulki włosa. SAFER daje gwarancję największej skuteczności przyjęcia się przeszczepu, dzięki temu, że mieszki włosowe pobierane i wszczepiane są automatycznie, przy użyciu podciśnienia. W technologii SAFER, wszystkie etapy zabiegu wykonywane są za pomocą innowacyjnego urządzenia, a rola lekarza polega na wspieraniu i kontroli jego pracy.

Zastanawiasz się, gdzie wykonać ten zabieg, aby mieć pewność, że oddajesz się w ręce sprawdzonych specjalistów? Najlepiej poradzić się osób, które z sukcesem przeszły już ten zabieg i są zadowolone z efektów. Warto też zwrócić uwagę na renomę ośrodka, który wykonuje zabieg transplantacji włosów – najważniejsze jest doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje specjalistów zdobyte podczas licznych szkoleń. Prekursorami przeszczepu włosów SAFER w Polsce są lekarze z krakowskiego Centrum DER-MED – jako wieloletni praktycy wykonali już setki przeszczepów włosów. Wzięci specjaliści oraz najnowocześniejszy sprzęt to gwarancja udanego przeszczepu włosów.

Kiedy można spodziewać się efektów transplantacji włosów?

Po kilkugodzinnym zabiegu na głowie pojawiają się małe, punktowe ranki, które szybko zamieniają się w strupki i goją się nie pozostawiając po sobie śladów. Włosy po przeszczepie potrzebują sporo czasu, aby zacząć prawidłowo rosnąć. Skóra głowy goi się bardzo szybko, bo w ciągu 7-10 dni całkowicie znika obrzęk czy opuchlizna. Cebulki włosów muszą się „przyjąć” w nowym miejscu i zanim wszystkie zaowocują nowymi włosami, może minąć kilka miesięcy. Na efekty przeszczepu włosów SAFER warto czekać, ponieważ są one zdumiewająco naturalne – praktycznie wszystkie zaszczepione mieszki włosowe wyprodukują nowe włosy. Rezultaty mogą się utrzymać nawet do końca życia. Zagęszczona fryzura oraz mocne i zdrowe włosy wpływają nie tylko na poprawę wyglądu, ale dla wielu osób sprawiają również, że znikają kompleksy i wraca pewność siebie!

Dowiedz się więcej na temat przeszczepu włosów metodą SAFER: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/metoda-s-a-f-e-r/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj