UGUL – o czym warto pamiętać?

Na co dzień prowadzisz gabinet, w którym Twoi podopieczni z problemami ruchowymi są poddawani przez Ciebie różnego rodzaju zabiegom rehabilitacyjnym? W takim razie na pewno wiesz, jak ważne jest, by mieli zapewniony dostęp do sprzętów pozwalających im wykonywać – oczywiście pod Twoim okiem – ćwiczeń, dzięki którym będą w stanie uzyskać oczekiwane efekty. Gdybyś jednak o tym zapomniał, poniżej przypominamy, w co powinien być wyposażony UGUL.

W co warto wyposażyć UGUL z myślą o jego potencjalnych użytkownikach?

UGUL, czyli Uniwersalny Gabinet Usprawnienia Leczniczego to bardzo często spotykany w obecnych czasach rodzaj stanowiska do przeprowadzania poszczególnych zabiegów rehabilitacyjnych. Konstrukcja ta ma postać specjalnej kabiny z gęsto rozmieszczonymi kratkami, by w ten sposób możliwe było przymocowanie do nich wybranych sprzętów do ćwiczeń. Najczęściej są to podwieszki do UGULa, przydatne podczas pracy nad sprawnością przedramion, podudzi, ud, ramion, miednicy, klatki piersiowej, głowy i innych części ciała. Przymocowując je do wspomnianych kratek kabiny, można mieć je zawsze pod ręką, by następnie udostępnić je swojemu pacjentowi. Co więcej, podwieszki to nie jedyna grupa sprzętów, które warto posiadać w pobliżu. Poza nimi przydatne okazują się bowiem m.in. linki do rehabilitacji o różnej długości czy ciężarki. Jeśli zechcesz je nabyć, zrobisz to, korzystając z oferty firmy JUVENTAS, oferującej szeroki wybór artykułów dla przedstawicieli najpopularniejszych zawodów związanych z medycyną i rehabilitacją.

Kabina UGUL – który z modeli wybrać?

Kabina UGUL, podobnie jak wymienione przez nas wyżej podwieszki, nie zawsze występuje w tej samej formie. Można bowiem znaleźć modele różniące się nie tylko rozmiarem, ale też jakością wykonania czy zastosowania. Wybrane konstrukcje są przeznaczone do korzystania z nich przez jedną lub więcej osób. Dodatkowo poszczególne kabiny z kratkami do rehabilitacji mogą posiadać wbudowaną drabinkę, przydatną przy leczeniu schorzeń narządów ruchu poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń ruchowych. Kiedy więc uznasz, że potrzebna Ci kabina UGUL, dobrze zastanów się, którą z dostępnych konstrukcji wybrać, uwzględniając przede wszystkim potrzeby i wymagania osób zamierzających powrócić pod Twoim okiem do możliwie jak największej sprawności. Podwieszki do UGULa bez wątpienia też będą w tym pomocne, dlatego radzimy dokonać ich zakupu razem z kabiną, na kratkach której znajdą dla siebie odpowiednie miejsce. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj