Transfer pacjenta- pomoc dla osób niepełnosprawnych i chorych

Osoby niepełnosprawne oraz chore, które przebywają w szpitalu lub wymagają stałej opieki domowej, często wymagają specyficznej pomocy. Najczęściej chodzi nie tylko o zrobienie zakupów, ale także o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak pomoc w umyciu się czy transfer z łóżka na wózek albo transfer z wózka na toaletę. W takich przypadkach można zaopatrzyć się w specjalny sprzęt wspomagający wspomniany transfer chorego czy osoby niepełnosprawnej.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Transfer pacjenta – jak można pomóc?
  • Czy można zakupić sprzęt, który pomaga w przemieszczeniu chorego na przykład z łóżka na wózek?
  • Jak nowoczesne urządzenie pomaga zmienić niewygodną pozycję pacjenta na bardziej komfortową?

Opieka nad osoba chora lub osobą niepełnosprawną wymaga dużego zaangażowania ze strony opiekuna. Dlatego wszelkie udogodnienia wspomagające na przykład transfer z łóżka na wózek, transfer z wózka na toaletę, jest bardzo pożądany.

Transfer osoby niepełnosprawnej- jakie są dostępne usprawnia przeniesienie osoby niepełnosprawnej lub chorej z miejsca na miejsce?

Przykładem nowoczesnego urządzenia, które pomaga w transferze pacjenta jest Etac Turner Pro oraz Etac Raiser Pro. To nowoczesne urządzenia znaczne ułatwiające opiekę nad pacjentem w szpitalu lub osobą chora na stałe przebywająca w domu i mająca problemy z przemieszczaniem się. To urządzenia łatwe w obsłudze. Pomagają znacznie ułatwić przemieszczanie się i niwelować bariery architektoniczne. Aby łatwo przemieścić chorego wystarczy użyć tego urządzenia. Jest ono łatwe w obsłudze dla opiekuna czy pielęgniarki w szpitalu. Dzięki temu chory może łatwiej przenieść się na wózek inwalidzki i na jakiś czas przemieszczać się z mniejszą pomocą osób trzecich. Dla osoby, która jest na co dzień osobą niesamodzielną, to szczególnie ważne, aby choć na chwilę móc zmienić pozycję dla własnej wygody.

Przemieszczania pacjenta- jak doprowadzić do łatwiejszego transferu podopiecznego z miejsca na miejsce?

Platformy do transferu pacjenta są szeroko stosowane w ośrodkach DPS i szpitalach. Coraz częściej korzystamy z nich nawet w domach prywatnych. Produkty tego typu są z roku na rok ulepszane. Wszystko dzięki rozwojowi techniki i coraz większemu zapotrzebowaniu ba takie specjalistyczne sprzęty.

Ten nowoczesny sprzęt przeznaczony do przemieszczania pacjentów znacznie ułatwia opiekę nad chorym. Ponadto pozwala choremu na większą mobilność. Przy przemieszczaniu chorego pielęgniarz bądź rodzina nie musi już korzystać z prowizorycznych rozwiązań lub siły własnych rąk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj