Terapia Bowena – zdrowie na wyciągnięcie ręki

Prowadzisz siedzący tryb życia, bolą cię plecy i kręgosłup? Nie sięgaj po kolejne tabletki przeciwbólowe. Zamiast tego wypróbuj metodę Bowena, która w krótkim czasie przyniesie zdecydowaną poprawę samopoczucia.

Czy problemy z kręgosłupem to już choroba cywilizacyjna?

Chociaż nikt nie określił tym mianem wszelkich dolegliwości w obrębie kręgosłupa, nietrudno zauważyć, że to właśnie zmiany cywilizacyjne i postęp technologiczny w dużym stopniu wpływają na nasze zdrowie fizyczne i samopoczucie. Coraz mniej chodzimy i biegamy, preferując przemieszczanie się środkami komunikacji publicznej lub własnym autem. Na aktywność fizyczną zazwyczaj brakuje nam czasu lub chęci.

Jednocześnie stawiamy na wygodę, nie pamiętając o potrzebach naszego ciała. Chętnie zapadamy się w głębokich fotelach, do siedzenia przed telewizorem przyjmujemy pozycję z zaokrąglonymi plecami, śpimy na źle dobranych materacach. Kobiecym grzechem przeciwko kręgosłupowi są buty na wysokich obcasach.

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, można uznać, że wiele dolegliwości ze strony kręgosłupa faktycznie zasługuje na miano chorób cywilizacyjnych.

Jak pomóc swojemu kręgosłupowi?

Jak w każdym innym przypadku, tak i w dbałości o kręgosłup najważniejsza jest profilaktyka. Przyjmowanie prawidłowej postawy w czasie chodzenia i siedzenia to najważniejsza rzecz. Warto też rozważyć uprawianie sportów lub włączenie codziennej aktywności fizycznej do rozkładu dnia. Spacer zamiast krótkiej podróży autobusem co prawda zajmuje więcej czasu, ale na pewno wzmocni układ kostny, stawy i mięśnie. O ile to możliwe, warto choć raz w tygodniu pójść na basen.

Terapia Bowena w leczeniu schorzeń kręgosłupa

Jeśli nasz kręgosłup potrzebuje fachowej pomocy, warto rozważyć włączenie do leczenia terapii Bowena. To specjalistyczna metoda ucisku pobudzająca odpowiednie strefy układu nerwowego i aktywizująca cały organizm do samoleczenia, czyli naturalnej umiejętności regeneracji, która przez postępujący rozwój cywilizacyjny została niejako uśpiona.

Terapia Bowena zaliczana jest do technik fizjoterapeutycznych, nie należy jej mylić z masażem. Jest pomocna nie tylko w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Aktywizacja odpowiednich partii ciała i zakończeń nerwowych jest pomocna także w leczeniu wielu innych dolegliwości. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie www.bowen.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj