Skuteczne i bezbolesne usuwanie odcisków w Poznaniu

Podolog Poznań zdaje sobie sprawę, że przez odciski nasze stopy wyglądają po prostu brzydko. Ale to nie jest najgorsza ich cecha. Ignorowane odciski przez dłuższy czas mogą zacząć powodować przeszywający ból, który skutecznie obniży komfort chodzenia i codziennego funkcjonowania. Zamiast stosować nieskuteczne terapie domowe, warto udać się do specjalisty, który zajmuje się bezbolesnym usuwaniem odcisków w Poznaniu.

Jak powstają i czym są odciski?

Są to bardzo mocne, i miejscowe zrogowacenia skóry, zwane także nagniotkami. Powstają poprzez nadmierny, regularny oraz punktowy ucisk. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest noszenie nieodpowiedniego, zbyt ciasnego obuwia. Czasami mogą być wynikiem wadliwego ułożenia układu kostnego stopy. Skóra, podczas ciągłego ucisku i tarcia, zaczyna się bronić pomnażając komórki naskórka. Gdy ignorujemy pierwsze oznaki, może po jakimś czasie pojawić się ból, gdyż nieleczony odcisk tworzy stożkowaty korzeń, który uciska wrażliwe tkanki.

Domowe sposoby usuwania odcisków nie są skuteczne

Apteki oferują szeroką paletę preparatów oraz plastrów na odciski. Problem w tym, że ich złe użycie czasem może:

  • powodować uszkodzenie zdrowej skóry
  • czasem nawet doprowadzić do jej zakażenia
  • ich użycie nie przyniesie także pożądanych efektów
  • jeśli pojawią się rezultaty, to mogą być krótkotrwałe

Najlepiej więc z tym problemem udać się do podologa, zajmującego się od lat usuwaniem odcisków w Poznaniu.

Kim jest podolog i jak usuwa odciski?

Podolog to stosunkowo nowy rodzaj specjalisty. Zajmuje się wyłącznie leczeniem chorób skóry stóp, paznokci oraz korekcją wad stopy. Usuwanie odcisków to zabieg, który podolodzy klasyfikują jako jeden z najprostszych. W gabinecie podologicznym w Poznaniu są usuwane za pomocą specjalnego dłuta podologicznego, skalpela oraz frezarki. A co najważniejsze, cały zabieg jest bezbolesny, gdyż podolog nie usunie zdrowej skóry, tylko bolesną zmianę.

Brodawka, czy odcisk? Podolog Poznań postawi właściwą diagnozę

Najczęstszym błędem popełnianym w terapii domowej, jest błędne rozpoznanie zmiany skórnej. Nagniotki są bardzo podobne do brodawek wirusowych, które są zupełnie inną chorobą skóry. Zastosowanie preparatu dedykowanego dla odcisków na brodawkę, może prowadzić do rozsiania tej zmiany. Podolog zajmujący się usuwaniem odcisków w Poznaniu odróżnia te dwie dolegliwości i stosuje odpowiednie terapie, dla każdej z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj