Profilaktyka stóp u podologa w Bydgoszczy

Wizyta u podologa kojarzy Ci się z leczeniem poważnych schorzeń, usuwaniem brodawek czy odcisków? A czy wiesz, że jest to również miejsce, w którym możesz po prostu zadbać o swoje stopy, korzystając z podstawowych zabiegów podologicznych? Specjalista wykona kontrolę stanu skóry i paznokci, oceni czy wymagane jest zastosowanie terapii, czy wystarczą zabiegi delikatnie korygujące.

Czym różni się pedicure leczniczy od kosmetycznego?

Pedicure leczniczy to wyższym poziom zaawansowania zabiegu w porównaniu do pedicuru kosmetycznego. Jaka jest podstawowa różnica między nimi? Podolog w czasie zabiegu, nie tylko dba o efekt wizualny, ale co ważne przywraca zdrowie stopom. Obcina paznokcie oraz opracowuje wały okołopaznokciowe i podeszwy stóp. Korzysta przy tym ze specjalistycznych narzędzi. Regularnie wykonywany pedicure medyczny doprowadzi nasze stopy do perfekcyjnego stanu. Sprawdź gdzie w Bydgoszczy można wykonać pedicure medyczny.

Pierwsza wizyta kontrolna u podologa

Podczas pierwszej wizyty specjalista kompleksowo zajmuje się stopami i przygląda problematycznym strefom. Można wówczas zdiagnozować dopiero pojawiający się problem wrastających paznokci, odcisków, pękające pięty lub wiele innych schorzeń. Jednym z podstawowych zabiegów jest opracowywanie skóry na podeszwach stóp, dzięki czemu zapewnia się ich gładkość.

Masz pewność bezpieczeństwa zabiegów

Nie ma ryzyka usunięcia zbyt dużej ilości naskórka, ponieważ w specjalistycznych gabinetach podologicznych, takich jak na przykład Zdrowe Stopy pracuje się na suchej skórze. Podolog może również doradzić w kwestii domowej pielęgnacji, aby efekt zabiegu utrzymał się na dłużej.

Pielęgnacja stóp w domu czy w gabinecie podologicznym?

Dbanie o stopy w domowym zaciszu jest bardzo ważne i jest wiele sposobów, które regularnie powtarzane doprowadzą stopy do świetnego stanu. Ale nie zawsze są one efektywne, dlatego od czasu do czasu warto zwrócić się do specjalisty. Przychodząc na wizytę, możesz nie tylko zadbać o stan zdrowia swoich stóp, ale przy okazji się zrelaksować, ponieważ zabiegi są wykonywane w największej dbałości o komfort klientów. W profesjonalnym gabinecie wszystkie zabiegi wykonywane są sterylnymi narzędziami, co eliminuje ryzyko zakażenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj