Pakiety medyczne dla klientów indywidualnych

Pakiety medyczne dla klientów indywidualnych

Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś wybrać do przychodni i usłyszeć w rejestracji: dzisiaj już brak wolnych terminów, proszę przyjść jutro. Sprawa jest irytująca z finansowego powodu – przecież co miesiąc z naszego wynagrodzenia odciągane są składki na darmową opiekę medyczną.

Jakie mamy wyjście z tej sytuacji? Najczęściej udajemy się do gabinetu prywatnego, gdzie przychodzi nam sporo zapłacić za wizytę. Gdy doliczymy koszty potrzebnych lekarstw – robi się z tego całkiem spora suma. Jednak w sytuacji, gdy nasze problemy zdrowotne wymagają regularnych wizyt i konsultacji – koszty będą ogromne.

A jaką mamy alternatywę? Możemy zdecydować się na pakiet medyczny.

Pakiet medyczny – co to takiego?

Pomimo tego, że z naszej pensji pobierana jest przez pracodawcę składka na ubezpieczenie zdrowotne, może okazać się, że potrzebujemy lepszej i szybszej pomocy. Nie ma w tym nic dziwnego – Narodowy Fundusz Zdrowia nie daje sobie rady z ilością osób chorych, stąd biorą się długie kolejki w przychodniach do lekarza pierwszego kontaktu, z kolei do specjalisty może nam przyjść czekać nawet kilka miesięcy.

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest zakup pakietu medycznego. Jest to produkt, który w formie abonamentu zapewnia nam łatwy i szybki dostęp do lekarza.

Co możemy otrzymać w ramach indywidualnego zakupu pakietu medycznego? Prosty i szybki dostęp do lekarza – w przypadku lekarza pierwszego kontaktu na wizytę możemy liczyć tego samego dnia, a rejestracji możemy dokonać online, bez konieczności telefonicznego umawiania wizyty, jak często jest w przypadku publicznych przychodni. Rejestracja online jest sporym ułatwieniem, pozwala nam zapisać się do lekarza również w czasie pracy, trwa zaledwie chwilę.

Dostęp do lekarza specjalisty mamy zapewniony w czasie maksymalnie kilku dni roboczych, a często zdarza się, że nawet tego samego dnia.

Abonament umożliwia nam również skorzystanie z darmowych badań diagnostycznych czy zabiegów ambulatoryjnych – w zakresie, jaki przewiduje wybrany przez nas pakiet.

Firmy, oferujące pakiety medyczne to najczęściej sieci prywatnych placówek, które posiadają przychodnie na terenie całej Polski, w mniejszych miejscowościach z kolei współpracują z już istniejącymi prywatnymi placówkami.

Czym jest ubezpieczenie zdrowotne?

Polisa zdrowotna to produkt, który przede wszystkim zapewnia nam pomoc finansową w sytuacji poważnego zachorowania. O tym, jakie choroby są brane pod uwagę – decyduje program ochronny, jaki wybierzemy. Bardziej szczegółowe informacje znajdziemy, sprawdzając ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Ubezpieczenie zdrowotne może więc wesprzeć finansowo, gdy zachorujemy na raka, zawał serca, udar mózgu, chorobę Parkinsona, astmę, zarazimy się wirusem HIV w wyniku transfuzji krwi, wypłaci nam świadczenie również z tytułu pobytu w szpitalu, operacji lub dofinansuje leczenie oraz rehabilitację.

Możliwości mamy naprawdę sporo, zatem warto dokładniej zorientować się w dostępnych ofertach. Firmy ubezpieczeniowe współpracują z prywatnymi sieciami medycznymi, w ramach których możemy otrzymać dodatkowe konsultacje u specjalisty, dostęp do darmowych badań w konkretnych placówkach jak Medcover czy LUX MED.

Jeśli zatem interesuje nas ubezpieczenie zdrowotne LUX MED z www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy znaleźć na stronie wszystkie niezbędne informacje.

Dowiemy się m.in. o tym, że dostęp do lekarza nie będzie wymagał skierowania, będziemy mogli wykonać testy alergologiczne w ramach polisy czy będziemy mogli skorzystać z całodobowej infolinii medycznej. Jest to ważne szczególnie dla tych osób, które w pobliżu miejsca zamieszkania posiadają placówki konkretnej grupy medycznej.

Kupujesz pakiet medyczne? Na to zwróć uwagę

Zakup ubezpieczenia zdrowotnego czy pakietu medycznego wymaga od nas pewnej analizy sytuacji – zastanówmy się zatem czy wolimy wsparcie finansowe w razie poważnej choroby, czy bardziej zależy nam na szybkim dostępie do lekarza oraz darmowych badań.

Przeanalizujmy również to, ile jesteśmy w stanie zainwestować w produkt zdrowotny. Ustalmy kwotę, która nie będzie dla nas zbytnim obciążeniem finansowym i szukajmy produktu w tym zakresie cenowym. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na o wiele droższy produkt – w przyszłości może okazać się, że z powodu nawet chwilowych trudności finansowych – zrezygnujemy z ubezpieczenia, co będzie niekorzystne wyłącznie dla nas.

Znaczenie ma prawidłowa ocena stanu zdrowia – czy wystarczająco dużo uwagi mu poświęcamy, czy dbamy o kondycję fizyczną, odpowiednią dietę oraz regularnie wykonujemy badania profilaktyczne? Musimy pamiętać również o tym, że na pewne choroby nie mamy najmniejszego wpływu – winne bywają geny lub zwyczajnie – przypadek. Weźmy zatem pod uwagę, że pomimo wieku, ogólnie dobrej kondycji mogą nas spotkać zarówno rzadkie, jak i trudne choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj