Odzież dla fizjoterapeutów i lekarzy – czyli współczesne ubrania medyczne

Lekarze, fizjoterapeuci oraz pozostali pracownicy służby zdrowia, w swojej codziennej pracy ubierają się w specjalnie dla nich zaprojektowaną i wyprodukowaną odzież medyczną. Tego typu ubrania mają przede wszystkim za zadanie zapewnić komfort pracy i bezpieczeństwo. Pełnią one również funkcją służbowego uniformu, co pozwala już na pierwszy rzut oka rozpoznać przedstawiciela służb medycznych.

Odzież dla fizjoterapeutów i odzież dla lekarzy – podstawowe elementy ubioru

W ujęciu ogólnym odzież medyczna to szereg różnego rodzaju elementów ubioru, dedykowanych zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Z tego też powodu ubrania tego typu dzielimy przede wszystkim na odzież medyczną damską i odzież medyczną męską. Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ ubrania w zależności od dedykowanej płci różnią się swoim krojem oraz rozmiarami.

Pod względem rodzaju poszczególnych części odzieży medycznej rozróżniamy:

  • fartuchy medyczne,
  • spodnie i koszulki,
  • spódnice i żakiety medyczne
  • obuwie medyczne
  • akcesoria ochronne (maseczki, czepki, rękawiczki, przyłbice, okulary ochronne)

Odzież medyczna – komfort noszenia

Niezależnie od tego, czy jest mowa o odzieży medycznej dla fizjoterapeutów, czy o odzieży medycznej dla lekarzy, najważniejsze jest zadbanie o to, aby była ona jak najbardziej wygodna i praktyczna. Wiąże się to z materiałem, z jakiego jest wykonana oraz krojem. W tym przypadku najlepszym wyborem są ubrania medyczne wykonane z bawełny z ewentualnymi dodatkami innych materiałów (np. poliester lub spandex), które pozwalają na pranie ubrań w wyższych temperaturach.

Przy czym odzież dla fizjoterapeutów musi gwarantować dużą swobodę ruchu, jaka jest potrzebna w trakcie wykonywania ćwiczeń z pacjentem. Oczywiście odzież dla lekarzy także powinna gwarantować pełną wygodę. Dlatego też bez żadnych problemów koszulki czy spodnie medyczne mogą być z powodzeniem stosowane zarówno przez lekarzy, jak i fizjoterapeutów.

Współczesna odzież medyczna – profesjonalizm w ciekawym stylu!

Tym, co odróżnia dzisiejszą odzież dla lekarzy i odzież dla fizjoterapeutów (https://www.uniformix.pl) czy ubrania medyczne dla pozostałych pracowników służby zdrowia, od tej sprzed lat, to interesujące wzornictwo. Oczywiście ten nowoczesny design nadal zachowuje dużą dozę formalności, jednak ciekawe akcenty i dodatki oraz odważniejsze kroje i żywa kolorystyka sprawiają, że ubrania medyczne stały się po prostu ładniejsze, ciekawsze i przyjemniejsze – zarówno w noszeniu dla pracowników służby zdrowia, jak i w odbiorze przez pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj