Niech Twoja skóra pokona mrozy!

Okres zimowy to czas wielu wyzwań dla naszej skóry. Na niesprzyjające warunki atmosferyczne w szczególności narażone są okolice twarzy oraz szyi, które słyną ze swojej wrażliwości. Jak o nie dbać, aby nie były im groźne nawet największe mrozy i co zrobić, by początek wiosny przywitać ze skórą w najlepszej formie? Podpowiada Olga Kamińska, kosmetolog.

Mroźne niebezpieczeństwo

Pora zimowa bywa bardzo uciążliwa dla kobiet dbających o stan swojej skóry. Ze względu na duży chaos informacyjny dookoła, wiele z nich nie wie jak odpowiednio zadbać o swoją cerę, aby uchronić ją przed negatywnymi skutkami aury panującej za oknem. Druga część kobiet nie ma świadomości na jak wielkie szkody naraża swoją skórę nie dbając o jej kondycję w tych trudnych dla niej miesiącach. Często doprowadza to do zmian, z którymi bardzo ciężko jest walczyć i których zupełne wyleczenie może trwać nawet kilka lat. By uniknąć takiej sytuacji warto zacząć od podstaw. Sprawdźmy, czym jest nawilżenie skóry i dlaczego jest ono tak ważne dla zachowania cery w jak najlepszej kondycji.

Uwarunkowania biologiczne

Składniki nawilżające dzielimy na dwie grupy:  składniki hydrofilowe (rozpuszczalne w wodzie) oraz lipofilowe (rozpuszczalne w tłuszczach). Składniki hydrofilowe wykazują zdolność do wiązania wody i odpowiadają za zatrzymanie wody w naskórku. Przykładem takich składników jest kwas hialuronowy. Składniki lipofilowe wykazują działanie okluzyjne zapobiegając nadmiernemu odparowywaniu wody oraz modyfikują warstwę rogową. Do tej grupy zaliczamy na przykład olej makadamia. Zastosowanie w kosmetyku tych dwóch grup składników pozwala na uzyskanie intensywnego oraz długotrwałego nawilżenia – informuje Olga Kamińska, training manager Biologique Recherche, kosmetolog. O prawidłowe nawilżenie skóry powinien dbać każdy, ale w szczególności posiadacze cery suchej i odwodnionej. W ich przypadku brak stosowania odpowiednich produktów nawilżających skutkuje występowaniem wyraźnego dyskomfortu i ściągnięcia. Jest to w szczególności istotne w okresie jesienno−zimowym, kiedy twarz jest narażona na działanie takich czynników atmosferycznych jak mróz, wiatr i częste wahania temperatury. Ważne, aby również pamiętać o odpowiednim nawilżeniu okolicy oczu, która bardzo szybko ulega wysuszeniu.

Dopasowana pielęgnacja

Odpowiednie nawilżenie skóry jest bardzo istotne, ponieważ gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz odgrywa istotną rolę w spowolnieniu procesu jej starzenia.  Właściwie nawilżenie pozwala na uzyskanie gładkiej, miękkiej i młodo wyglądające skóry, a skutecznym sposobem by to osiągnąć jest regularne stosowanie odpowiednich masek − zauważa Olga Kamińska. – Doskonałym wyborem jest Masque Visolastine +, którą wyróżnia przede wszystkim jej kompleksowe działanie zapewniające natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie skóry. Połączenie składników hydrofilowych i lipofilowych zapewnia zauważalne efekty, które utrzymują się przez długi czas – dodaje ekspertka.

Chcąc cieszyć się nieskazitelną i odżywioną cerą nie możemy zapomnieć o podstawie, jaką jest jej nawilżanie. Regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków z pewnością pomoże nam cieszyć się świetlistą i odżywioną cerą każdego dnia, bez względu na warunki panujące za oknem!

Biologique Recherche

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj