Jakie fundacje niosą pomoc osobom chorym na nowotwór?

Jakie fundacje niosą pomoc osobom chorym na nowotwór?

Z roku na rok rośnie liczba osób, które dowiadują się, że cierpią na nowotwór. Tylko w Polsce co godzinę u jednej osoby diagnozowana jest białaczka. Osoby borykające się z chorobą, a także ich rodziny, często szukają wsparcia. Pomoc oferują między innymi fundacje.

W Polsce istnieje wiele instytucji, fundacji i stowarzyszeń, które niosą pomoc osobom chorym na nowotwór. Organizacje lokalne działają zazwyczaj w swoim regionie organizując warsztaty, grupy wsparcia i konsultacje, zaś większe podmioty ogólnopolskie prowadzą kampanie, akcje edukacyjne na szerszą skalę i działają na rzecz poprawy jakości życia osób chorych na raka.

Czym zajmują się fundacje nowotworowe i jaką niosą pomoc?

Fundacje onkologiczne prowadzą rozmaite działania w celu niesienia pomocy osobom chorym na nowotwór: uczestniczą w poszukiwaniu dawców szpiku, pomagają w finansowaniu leków, rehabilitacji i organizowaniu zbiórek pieniędzy, a także uświadamiają o konieczności wczesnego wykrywania nowotworów. Są też takie, które organizują obozy rehabilitacyjne, warsztaty, sympozja, oferują wsparcie psychologiczne, prowadzą zbiórki książek dla chorych na nowotwór i spełniają marzenia małych pacjentów.

Nie jest dziś trudno znaleźć fundację dla chorych na nowotwór. Warto jednak wiedzieć jaką pomoc oferują poszczególne z nich.

Fundacja Pomocy Dzieciom z chorobą nowotworową oferuje nocleg.

Dzięki Fundacji Pomocy Dzieciom z chorobą nowotworową pacjenci z chorobą onkologiczną mogą leczyć się w warszawskich klinikach onkologicznych. Fundacja udostępnia bowiem ośrodek mieszczący się w Warszawie wraz z 32 miejscami noclegowymi, kuchnią, pralnią, jadalnią i pomieszczeniem do organizacji czasu wolnego. Pacjenci przebywający w ośrodku mogą ponadto korzystać z pomocy psychologów i terapeutów. Ale to nie wszystko. Fundacja Pomocy Dzieciom z chorobą nowotworową organizuje również obozy wypoczynkowo-terapeutyczne i rehabilitacyjne, podczas których opiekunowie chorych uczą się prowadzić rehabilitację w warunkach domowych.

Fundacja DKMS pomaga znaleźć dawcę szpiku.

Fundacji DKMS udało się stworzyć bazę, w której znajduje się obecnie ponad milion zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku. To nieoceniona pomoc dla osób chorych na nowotwór i czekających na przeszczep, który często jest dla nich jedynym ratunkiem. Więcej informacji o działaniach fundacji znajdziesz na stronie https://www.dkms.pl/pl/pomoc

Fundacja Rak’n’Roll organizuje liczne akcje i programy.

Fundacja nowotworowa Rak’n’Roll jest m.in. organizatorem akcji „Daj Włos”. Dzięki akcji każdy, kto chce ściąć włosy może przekazać je na peruki dla kobiet będących w trakcie chemioterapii. Z kolei akcja pod hasłem „Biblioteczki” pozwala wyposażyć oddziały onkologiczne w półki z książkami – m.in. albumami, biografiami, prozą.

Oprócz powyższych istnieje szereg innych fundacji niosących pomoc osobom cierpiącym na raka. Dzięki działaniom wolontariuszy osoby dotknięte chorobą mogą otrzymać realną pomoc i wsparcie, którego potrzebują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj