Jak wybrać buty ortopedyczne dla dziecka?

Wiele problemów ze stopami zaczyna się już w wielu dziecięcym. Częstym problemem jest choćby płaskostopie. Niestety tego typu dolegliwości są dość dokuczliwe. Zwłaszcza dla dzieci. Pomóc mogą buty ortopedyczne. Ważne jest jednak, aby prawidłowo je dobrać.

Wybór butów ortopedycznych dla dziecka

Przede wszystkim nie powinno stawiać się na uniwersalne obuwie ortopedyczne. Tego typu buty zawsze powinny być zamawiane indywidualnie. Dzięki temu są dokładnie dopasowane do stopy i schorzenia. Dlatego przed dokonaniem zakupu konieczna jest wizyta u ortopedy. Lekarz specjalista doradzi jakie obuwie będzie najlepsze w konkretnym przypadku. Tym bardziej, że obuwie dla dzieci a dorosłych kupuje się nieco inaczej. Muszą być to buty ortopedyczne, ale muszą być także przede wszystkim wygodne.

Dobre buty ortopedyczne to znaczy jakie?

Kupując buty ortopedyczne szczególną uwagę należy zwrócić na podeszwy. Najlepiej jeśli podeszwa będzie płaska i szeroka. Na rynku dostępne są buty ortopedyczne na obcesie. Przeznaczone są one dla dziewczynek. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie buty o płaskich podeszwach. Warto także kupić buty wykonane z elastycznego materiału. Niezbyt dobrym rozwiązaniem będą buty skórzane. Przede wszystkim dlatego, że skóra jest sztywna i twarda. Takie obuwie ortopedyczne może nie być zbyt wygodne dla dziecka. W przypadku butów ortopedycznych od wyglądu ważniejsza jest profilaktyka i wygoda. Warto także zwrócić uwagę na to, czy buty posiadają wyjmowane wkładki. Dzięki temu wkładki ortopedyczne będą mogły być zmieniane zawsze w razie potrzeby. Kupując buty ortopedyczne nie można kierować się tylko ceną. Najdroższe wcale nie oznacza, że najlepsze. Najważniejsze jest, aby buty właściwie dopasowane do stóp dziecka.

Rozmiar butów

Nie można także zapomnieć o właściwym doborze rozmiaru butów. Kiedy chodzi o zwykłe buty, bardzo często rodzice sami udają się do sklepu obuwniczego i dokonują zakupu. Rodzice znają rozmiar stopy dziecka, więc nie ma w tym problemu. Buty ortopedyczne nie powinny być jednak w ten sposób kupowane. Takie obuwie musi idealnie pasować. Dlatego przed zakupem, dziecko najpierw powinno je dokładnie przymierzyć i przekonać się czy dany model na pewno pasuje i jest wygodny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj