Jak sobie skutecznie poradzić z bólem kości i stawów?

Jak sobie skutecznie poradzić z bólem kości i stawów?

Ludzki szkielet zapewnia wsparcie strukturalne dla całego ciała. Kiedy osiąga się około 45 lat, jest to wysoce prawdopodobne, że zaczną się pewnego rodzaju bóle związane z kośćmi i stawami.

Ból kości i stawów – skąd właściwie się bierze?

Ból kości i stawów może być spowodowany różnymi zaburzeniami:

  • kości
  • stawów
  • mięśni
  • ścięgien
  • więzadeł

Znajomość przyczyny bólu kości jest bardzo ważna w kontekście całego leczenia. Obrażenia takie jak złamanie są oczywistym źródłem bólu kości, ale stany takie jak rak kości, zapalenie stawów, czy nawet choroby wirusowe mogą mieć poważny wpływ na kości i stawy, a ich diagnoza nie zawsze jest jasna.

Co zaradzić na ból kości i stawów?

Zanim będziesz mógł zająć się tym, jak usunąć ze swojego życia ból kości i stawów za pomocą środków dostępnych w miejscach takich jak https://www.angelini.pl/wps/wcm/connect/pl/home/obszary-terapeutyczne/leczenie-bolu/mozliwe-leczenie/bole-+kosci-+i-+reumatyzm – najpierw musisz zrozumieć możliwe przyczyny bólu i rozróżnić poszczególne objawy. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić – bowiem ból kości jest zwykle głęboki, tępy, ale może nawet przybierać formę znaną jako ostry ból w określonych miejscach. Często taki ból kości wynika z urazu (np. złamana noga), ale inne przyczyny również są nierzadko spotykane.

Dla przykładu mogą to być:

  • różnego rodzaju infekcje
  • zaburzenia endokrynologiczne (np.cukrzyca lub niedoczynność tarczycy)
  • nowotwór

Aby uzyskać aktualne informacje na temat bólu kości, jego przyczyn i sposobów leczenia, zawsze najlepiej jest skonsultować się z lekarzem. On posiada najbardziej rzetelną wiedzę na ten temat.

Nie tylko kości, ale i stawy – co zrobić?

Zapalenie stawów powoduje niesamowity ból. W rzeczywistości choroba zwyrodnieniowa stawów jest jedną z najczęstszych chorób powodujących inwalidztwo w krajach rozwiniętych – w tym również i w Polsce. Powoduje sztywność, zmęczenie, zaburzenia snu i obniża jakość życia związaną ze zdrowiem fizycznym. Wraz z chorobą zwyrodnieniową stawów występują inne stany zapalne stawów, takie jak septyczne (zakaźne) czy reumatoidalne zapalenie stawów. Zapalenie stawów może zaatakować nas w bardzo ostrej formie ( jak dna moczanowa) lub może to być choroba przewlekła, jak choroba zwyrodnieniowa stawów lub reumatoidalne zapalenie stawów.

Co zrobić?

Aby pokonać ból, najpierw musisz wiedzieć, co wywołuje dyskomfort. Czy ból pogarsza się, gdy poruszasz się lub obciążasz tę część ciała? Czy twoje stawy stają się sztywne z powodu braku ruchu lub zaczynają boleć w trakcie ruchu? Odpowiedzi na te pytania przybliżą Cię do poznania przyczyny, a więc i do podjęcia najbardziej właściwego toku leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj