Jak dbać o nogi ze skłonnością do żylaków?

Żylaki występują wtedy, gdy żyły stają się obrzęknięte i powiększone. U niektórych osób mogą powodować ból i dyskomfort, do tego są bardzo nieestetyczne – zatem nic dziwnego, że jeśli ktoś ma z nimi do czynienia, bez przerwy szuka sposobu na to, jak zapobiec żylaków. Okazuje się, że podkolanówki uciskowe są jednym z najlepszych pomysłów, ale też oprócz nich istnieje szereg domowych zabiegów, których stosowanie naprawdę może pomóc w zmniejszeniu bólu żylaków oraz ich nieprzyjemnego dla oka wyglądu. Oczywiście istnieje też kilka metod leczenia tego schorzenia, ale na ten temat należy porozmawiać z lekarzem. W dzisiejszym poradniku chcemy się skupić, na tym jakich naturalnych środków domowych można wypróbować w celu złagodzenia objawów, dlatego odpowiadając na pytanie, jak zapobiec żylakom, w tym artykule przyjrzymy się kilku naturalnym sposobom leczenia żylaków w domu. Zatem zastanówmy się, jak zapobiec żylakom – poznając domowe sposoby na pielęgnację nóg. Jeśli masz żylaki, możesz wypróbować następujące domowe środki zaradcze, aby pomóc sobie w opanowaniu tego stanu i złagodzeniu objawów.

Podkolanówki uciskowe to nie wszystko

Podkolanówki musi je uzupełniać aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia zachęcają do lepszego krążenia krwi w nogach, co pomaga przepychać krew zebraną w żyłach. Ćwiczenia pomagają również obniżyć ciśnienie krwi, co jest kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do blokowania powstania żylaków. Odpowiednio dobrane ćwiczenia również pomagają mięśniom łydki pracować bez nadmiernego obciążenia. Przykładami zalecanych ćwiczeń są: pływanie, spacerowanie, jazda rowerem bądź joga.

Gdy pamięta się o ćwiczeniach, należy to podejście uzupełnić o podkolanówki uciskowe. Są one dostępne w większości aptek i mogą pomóc, wywierając nacisk na nogi. Pomaga to mięśniom i żyłom w przemieszczaniu krwi w kierunku serca. Są liczne badania, które wykazują, że osoby, które stosowały podkolanówki uciskowe regularnie, zgłaszały zmniejszenie bólu związanego z żylakami. Niektórzy eksperci zapytani o to, jak zapobiec żylakom wskazują na ekstrakty roślinne.

Wyciąg z kasztanowca na żylaki

Są badania, które sugerują, że wyciąg z kasztanowca Aesculus hippocastanum L. może pomóc zmniejszyć ból nóg, ciężkość i swędzenie u osób z przewlekłą niewydolnością żylną, która jest główną przyczyną żylaków. Wyciąg ten można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, jak i przez Internet. W tym kontekście można też usłyszeć na temat tego, że pomocny bywa wyciąg z sosny morskiej. Może zmniejszać obrzęk nóg, jak i ból, który często jest związany z żylakami. Podobnie, jak podkolanówki przeciwżylakowe ten wyciąg też można kupić w sklepach lokalnych oraz w Internecie. Uwaga: ekstrakty roślinne i olejki eteryczne należy rozcieńczyć w olejach nośnikowych przed zastosowaniem miejscowym lub użyciem w dyfuzorze do aromaterapii. Na koniec dodamy jeszcze, że pomocne mogą się okazać zmiany dietetyczne. Słone lub bogate w sód potrawy mogą powodować zatrzymywanie wody przez organizm, więc ograniczenie ich spożycia może zminimalizować występowanie żylaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj