Dlaczego niedoleczone przeziębienie może być groźne dla zdrowia?

Dlaczego niedoleczone przeziębienie może być groźne dla zdrowia?

Koniec zimy i wczesne początki wiosny to czas do radości, ale jednocześnie okres, w którym bardzo dużo osób zmaga się z uporczywym przeziębieniem. Cieplejsza pogoda za oknem sprawia, że chcemy więcej przebywać na dworze, dlatego jeśli chorujemy pragniemy jak najszybciej pozbyć się męczącego kataru czy bólu gardła. Jednak bywa tak, że nie doleczymy przeziębienia do końca. Jak groźne mogą być dla nas powikłania po grypie?

Zapalenie płuc
Zapalenie płuc to jedna z najniebezpieczniejszych chorób, której jedną z głównych przyczyn jest niedoleczone przeziębienie. Jakie objawy powinny cię mocno zaniepokoić? Przede wszystkim wysoka gorączka, dreszcze, ból stawów i mięśni. Niekiedy dochodzi do nudności, wymiotów i silnych bólów brzucha.

Zapalenie zatok
Zapalenie zatok daje uciążliwe objawy, m.in. ból głowy i twarzy, stan podgorączkowy, nadmierne wydzielanie śluzu, spływająca do gardła intensywna wydzielina. Kłopoty z zatoki nie zawsze wymagają interwencji lekarskiej, jednak jeśli twój organizm wysyła sygnały w postaci: wysokiej gorączki, obrzęku powiek, całkowitej niedrożności nosa czy ropnej wydzieliny z nosa – wizyta u lekarza to absolutna konieczność.

Zapalenie oskrzeli
Typowym objawem zapalenia oskrzeli jest uciążliwy suchy kaszel, który później zamienia się w mokry i powoduje uczucie duszności w wyniku obrzęku śluzówki. Przyczyną zapalenia oskrzeli jest właśnie bardzo często niewyleczone przeziębienie. Ponadto organizm jest osłabiony po chorobie i nie ma siły pokonać różnych bakterii, które gromadzą się w drogach oddechowych, na przykład pałeczki hemofilne.

Konsultacja z lekarzem
Z przeziębieniem nie ma żartów! Niewyleczona choroba może prowadzić do bardzo groźnych powikłań. Z tego względu, nie można ignorować sygnałów, które wysyła nam nasz organizm. Pamiętaj, że niebezpieczna infekcja może zaczynać się bardzo niepozornie, nawet od lekkiego kataru. Zwłaszcza w okresie wczesnej wiosny, powinniśmy szczególnie zadbać o nasze zdrowie.

Bywa tak, że często na szybko potrzebujemy konsultacji lekarskiej, a długie kolejki sprawiają, że mocno się zniechęcamy. Z tego względu, coraz częściej decydujemy się na prywatną opiekę medyczną. Obecnie firmy ubezpieczeniowe oferują nam różnorodne i bardzo korzystne pakiety (na przykład ubezpieczenie zdrowotne w SIGNAL IDUNA). Polisa zdrowotna powinna obejmować przede wszystkim: konsultację z lekarzami, specjalistyczne badania kontrolne, diagnostykę obrazową, szczepienia przeciwko grypie itd. Zakres możesz indywidualnie dopasować do swoich potrzeb.

Pamiętaj, że nawet z małego, niedoleczonego przeziębienia może rozwinąć się poważna choroba, dlatego dbaj i chroń swoje zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj