Czy Podolog Wrocław wyleczy Twoje odciski?

Odciski na stopach to częsty problem. Czy wiesz, że we Wrocławiu znajduje się sporo podologów, którzy zajmują się leczeniem stóp? Ci specjaliści cieszą się dobrą sławą, ale wciąż wielu mieszkańców nie wie, że może skorzystać z ich pomocy.

Kto kryje się pod tajemniczą nazwą podolog i dlaczego pomoże Ci pozbyć się odcisków?

Podolog Wrocław to specjalista (nie jest lekarzem), który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem stóp. To właśnie on, a nie dermatolog czy chirurg, wyleczy nawet najbardziej rozległe i daleko posunięte zmiany chorobowe w obrębie stóp i paznokci. Usuwanie odcisków Wrocław nie jest jedyną usługą w gabinecie podologicznym. Ten specjalista pomoże Ci także na przykład w walce z grzybicą, czy wrastającymi paznokciami.

Jakie zabiegi, poza usuwaniem odcisków, na co dzień wykonuje podolog?

Kiedy nasze stopy cierpią na jakieś schorzenie, często pojawia się za nim kolejne. Odciskom mogą towarzyszyć inne problemy. Trudno byłoby zliczyć tutaj wszystkie schorzenia, z którymi możemy udać się do podologa. Wymienimy zatem tylko te najczęstsze. Spisując je, posiłkowaliśmy się ofertą Dolnośląskiego Centrum Zdrowej Stopy z Wrocławia:

  1. Podstawowy zabieg podologiczny, czyli pedicure podologiczny. Jest bardziej zaawansowany od jego kosmetologicznej wersji.
  2. Usuwanie odcisków, modzeli, brodawek wirusowych – i wszystkich innych „narośli”, które pojawiają się na naszej skórze z różnych przyczyn.
  3. Właściwe formowanie paznokcia wrastającego lub wkręcającego, aby nie sprawiał bólu podczas chodzenia i znów rósł prawidłowo.
  4. Leczenie paznokci zmienionych chorobowo – na przykład po wypadku czy mocnym uderzeniu.
  5. Indywidualne wkładki ortopedyczne – aby stopy miały właściwy kształt i nie przysparzały bólu oraz innych problemów
  6. Rekonstrukcja i protetyka paznokcia – stosowane w przypadku, kiedy klient stracił cały lub prawie cały paznokieć i należy go uformować i wspomóc porost na nowo
  7. Plastyka wałów okołopaznokciowych – czyli fałdów skórnych, które otaczają paznokieć.
  8. Plastyka opuszka – paznokieć uszkodzony w wyniku urazów, który nie chce rosnąć.

Wiedzę czerpiemy ze strony: https://wroclaw-podolog.pl/

Mam odciski – jak długo potrwa leczenie?

Usuwanie odcisków to kwestia jednej lub dwóch wizyt. Nie musisz obawiać się bólu ani dyskomfortu. A kiedy jeszcze powinieneś udać się do podologa? Jeżeli jesteś diabetykiem lub sportowcem, Twoje stopy są szczególnie narażone na uszkodzenia. Powinieneś dbać o nie bardziej, jeśli zmagasz się z ograniczeniami ruchowymi, ponieważ wtedy trudno zachować perfekcyjną higienę. Masz odciski na stopach, z którymi walczysz już miesiącami lub latami? Podolog Wrocław czeka na Ciebie.

Nie bój się wizyty. Niemal na pewno będzie ona bezbolesna. J

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj