Co to jest tlen inhalacyjny i jak z niego korzystać?

Można przeżyć wiele dni bez jedzenia czy nawet bez wody, ale wystarczy kilkuminutowe odcięcie od tlenu, aby narazić się na utratę zdrowia czy nawet życia. Bez tlenu niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a niedotlenienie powoduje szereg skutków ubocznych. Obecnie bardzo popularna jest tlenoterapia, dzięki której można przyspieszyć powrót do zdrowia, regenerowanie się tkanek i niwelowanie nieprzyjemnych objawów chorobowych. Koncentratory tlenu to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wielu placówek medycznych. Można też przyjmować tlen w warunkach domowych, do czego służy tlen inhalacyjny medyczny.

Czym jest tlen inhalacyjny medyczny i do czego służy?

Tlen to podstawa do życia w przypadku każdego człowieka, już w przypadku niedotlenienia zaczynają pojawiać się różne objawy typu ból głowy, zmęczenie, senność, brak energii i motywacji do działania. Tlenoterapia wspomaga leczenie wielu przypadłości, wykorzystuje się ją także centrach odnowy biologicznej, podczas zabiegów odmładzających i kosmetycznych. Obecnie można kupić tlen medyczny w aptece do użytku domowego, w celu poprawienia wyglądu skóry, wsparcia układu odpornościowego czy zniwelowania uczucia zmęczenia. Tlen inhalacyjny jest dostępny w formie metalowej puszki wyposażonej w ustnik/maskę, w której znajduje się kilkanaście litrów skoncentrowanego tlenu (99,5% czystego tlenu). Jedno opakowanie wystarczy na przeszło sto wziewów. Tlenoterapia to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób zmagających się z niewydolnością oddechową, astmatyków, przewlekle chorych, przemęczonych, borykających się z bezdechem sennym i bezsennością.

Liczne korzyści z tlenoterapii mogą czerpać niemalże wszyscy. Jest to całkowicie bezpieczne i łatwe. Czysty tlen może być podawany nawet dzieciom, łączne z niemowlakami. Jest to szczególnie pomocne w przypadku niedotlenienia. Kolejnymi zaletami stosowania tlenoterapii są obniżenie stresu, poprawienie pamięci i koncentracji. Optymalna dawka tlenu sprzyja relaksowi i wypoczynkowi, ułatwia zasypianie, spowalnia puls i obniża ciśnienie krwi. Tlen inhalacyjny to świetne rozwiązanie dla osób imprezujących, skutecznie łagodzi nieprzyjemne objawy przepicia. Tlen neutralizuje szkodliwe metabolity alkoholu. Poleca się go także kierowcom w celu zwiększenia czujności i szybkości reakcji, zniwelowania senności i uczucia zmęczenia. Tlen medyczny stosują też sportowcy, aby przyspieszyć regenerację, dostarczyć energię mięśniom i mózgowi. Jest też niezastąpiony w przypadku omdlenia, pomaga odzyskać przytomność.

Jak prawidłowo stosować tlen medyczny?

Tlenoterapię można przeprowadzić na wiele sposobów. Spray w puszce wystarczy na mniej niż godzinę, może być wobec tego stosowany doraźnie, nie nadaje się do leczenia chorób o charakterze chronicznym. Wydajniejsza jest butla z tlenem, którą można ponownie napełnić po zużyciu. Jeśli ktoś potrzebuje stałego dowozu tego pierwiastka, to najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się w koncentrator z tlenem, który może pracować ciągle. Dostępny jest w formie przenośnej i stacjonarnej. W przypadku tlenu w sprayu do puszki dołączona jest maska lub rurka z maską do umieszczenia na dyszy. Następnym krokiem będzie przyłożenie maski do twarzy w taki sposób, aby dobrze do niej przylegała, zakrywała cały nos i usta. Puszkę odbezpiecza się podczas każdego wdechu za pomocą znajdującego się na niej przycisku, podczas wydechu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj