Bóle i zawroty głowy – co może pomóc?

Bóle i zawroty głowy, czy nawet migreny, to przypadłości, z którymi medycyna nie poradziła sobie do końca. Co jednak może dać nam wizyta u osteopaty i medycyna osteopatyczna? Czym jest osteopatia? Założenia osteopatii są proste: umysł i ciało człowieka to mechanizm złożony, każda jego część pełni określoną funkcję i musi ze sobą pozostawać w ścisłej harmonii. Jeśli równowaga zostanie utracona, ciało i umysł chorują. Osteopatia zajmuje się przywracaniem tej równowagi w oparciu o leczniczy dotyk.

Ból głowy, zawroty głowy, migreny: co może stanowić przyczynę złego samopoczucia?

Osteopatia to dziedzina medycyny, która traktuje człowieka całościowo, a osteopata potrafi za pomocą specjalnych metod osteopatycznych określić, co w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu uległo zaburzeniu. Dotyk osteopaty, wyczulony na każdą nieprawidłowość w układzie ruchowym człowieka, potrafi zdiagnozować problem trapiący danego pacjenta i skorygować go, przywrócić pierwotną równowagę.

Ból głowy nie bierze się znikąd, a jego przyczyny mogą być złożone. Poczynając od złej postawy, nacisków i obciążeń na nasz kręgosłup, kark czy odcinek lędźwiowy, przez stres psychologiczny w życiu codziennym wywoływany czynnikami środowiskowymi, społecznymi albo wewnętrznymi, aż po nieprawidłowy sposób oddychania zaburzający prawidłowe krążenie – to wszystko wpływa na cały nasz organizm, a zatem również na naszą głowę. Praca przy komputerze bez zachowania odpowiedniej postury, wpatrywanie się w monitor, którego światło drażni nasze oczy, stres związany z presją czasową w pracy może powodować bóle i zawroty głowy, z którymi nie poradzi sobie żadnej lek przeciwbólowy.

Kiedy wybrać się do osteopaty?

Kiedy czujemy, że z naszym problemem nie potrafi poradzić sobie żaden lekarz albo wtedy, kiedy wiemy, że nie warto czekać, a chcemy od razu zadbać o swoje zdrowie. Osteopata pomoże nam w określeniu przyczyny naszej przypadłości, zdiagnozuje dogłębnie problem, a także zaleci i wykona odpowiedni rodzaj terapii, który pomoże nam w zwalczeniu przypadłości, z którą do osteopaty przychodzimy. Za pomocą odpowiednich technik manipulacyjnych osteopata skoryguje naszą postawę, pomoże nam w przywróceniu prawidłowego funkcjonowania układu oddechowo-krążeniowego, a także wzmocni naszą odporność na ból czy stres dnia codziennego.

Pamiętajmy, że każdy osteopata, zanim przystąpi do wykonywania zawodu, musi skończyć specjalne studia, które przygotują do wykonywania swojej pracy. Ośrodki takie jak na przykład ośrodek Medycyna Osteopatyczna FICO MUM (https://ficomum.org/studia/) nauczają zasad i praktyk medycyny osteopatycznej, pozwalając tym samym osiągnąć ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, by terapeuta mógł poradzić sobie z każdym problemem, z jakim przychodzi do niego pacjent, czy będą to bóle głowy, migreny, zawroty głowy, problemy z kręgosłupem, układem oddechowo-krążeniowym czy inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj