6 rodzajów masażu

Masaż… komu z nas nie marzy się po ciężkim dniu w pracy? To świetny zabieg relaksacyjny, dzięki któremu nasze ciało może w pełni odpocząć. Jest on również świetnym lekarstwem na wiele różnych dolegliwości – zaczynając od uciążliwych bólów mięśni, a kończąc na stresie. Gabinety masażu oferują mnóstwo rodzajów masażu, a każdy z nich jest przeznaczony dla innych grup osób. Jakie cieszą się największą popularnością? Dowiedz się!

Masaż klasyczny

Najbardziej znanym rodzajem jest masaż klasyczny (zobacz ofertę). Jest on połączeniem kilku technik – ugniatania, rozcierania, głaskania, wyciskania i wibracji. Wykonuje się go w celu rozluźnienia mięśni, czy chociażby przyśpieszenia procesu usuwania niepotrzebnych produktów przemiany materii. Ten rodzaj masażu przeprowadza się na ciele osoby masowanej. Podczas takiego zabiegu wykorzystuje się środki służące do masażu, czyli olejki lub kremy. Co istotne, podczas takiego masażu nie odczuwa się żadnego bólu – jest to jeden z delikatniejszych masaży.

Dla kogo? Możemy śmiało stwierdzić, że masaż klasyczny to idealna propozycja praktycznie dla wszystkich. Mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Chociaż najbardziej polecany jest tym, którzy wiele pracują i pragną odzyskać stan wewnętrznej równowagi. Efekty klasycznego masażu są zdumiewające – odprężenie ciała, zminimalizowanie lub eliminacja dolegliwości bólowych, jak i lepsze samopoczucie. To zaledwie kilka powodów, dla których warto zapisać się na ten rodzaj masażu!

Masaż relaksacyjny

W dzisiejszych czasach nasza codzienność wygląda dość podobnie. Zmagamy się ze stresem, dużo pracujemy oraz nie wysypiamy się… To kilka czynników, które powodują wzmożone napięcie mięśniowe. Natomiast kilkugodzinna praca przy biurku sprawia, że nasze mięśnie i kręgosłup są w złym stanie. Idealna receptą na taki stan jest masaż relaksacyjny, dzięki któremu raz-dwa odczujemy ulgę! Znacznie mniejsze napięcie mięśni to jedna z największych zalet masażu relaksacyjnego. Jest on wykonywany przy pomocy olejków eterycznych – np. lawendy. Dzięki niemu możemy odczuć duży przypływ energii, redukcję stresu i w końcu będziemy w pełni wypoczęci.

Dla kogo? Jeśli na co dzień towarzyszy Ci stres oraz zmęczenie, to znak, że powinieneś rozważyć masaż relaksacyjny. Jest on polecany osobom, które zmagają się z wieloma problemami, przez co cierpią na złe samopoczucie, jak i napięcie mięśniowe.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy (sprawdź) jest dość podobny do masażu klasycznego, co wynika z tego, że opiera się na tym samych technikach. Zasadniczą różnicą jest to, że podczas wykonywania tego masażu zostaje uwzględniony konkretny obszar, który został zajęty chorobą lub niedomaganiem. Polega na ręcznej mechanicznej stymulacji tkanek organizmu, co odbywa się poprzez skórę masowanego. Może być przeprowadzany na stole do masażu, czy też na specjalnym krześle. Głównym celem masażu leczniczego jest złagodzenie bólu.

Dla kogo? Masaż leczniczy to ciekawa propozycja dla osób zmagających się z dolegliwościami bólowych ze strony kręgosłupa, głowy, czy innych części ciała. Jest także polecany osobom długi unieruchomionym – np. po udarach mózgu. Co więcej, warto wiedzieć, że jest niezwykle pomocny w leczeniu depresji, czy w eliminacji stresu!

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to coraz popularniejszy zabieg, który ma działanie relaksacyjne i lecznicze. Polega na umieszczeniu podgrzewanych i gładkich kamieni na właściwych punktach ciała. Ma to na celu ogrzanie i rozluźnienie napiętych mięśni. Dodatkowo warto wiedzieć, że ten rodzaj masażu ma też wpływ na prawidłową funkcję ośrodków energetycznych organizmu!

Dla kogo? Zdaniem ekspertów masaż gorącymi kamieniami jest najlepszym wyborem szczególnie dla osób, którym nieprzerwanie towarzyszy stres, czy niepokój. Istnieją także inne wskazania do tego rodzaju masażu takie jak np. choroby reumatyczne, czy urazy ortopedyczne.

Masaż tajski

Masaż tajski jest zupełnie inny niż te poprzednie. Odbywa się na macie, którą układa się na podłodze. Nie używa się również żadnych środków – np. olejków. Osoba masowana powinna też mieć na sobie luźne ubrania. Wspomniany rodzaj masażu opiera się na nacisku na określone punkty, co wyrównuje wewnętrzną energię organizmu.

Dla kogo? Na masaż tajski najczęściej decydują się sportowcy, jak i kobiety, które pragną cieszyć się taką samą sylwetką jak przed ciążą. Jest to popularny rodzaj masażu także wśród osób, które mają siedzący tryb życia, jak i dla tych, którzy są narażeni na stres.

Masaż gorącą czekoladą

Brzmi przyjemnie, prawda? To rodzaj zabiegu, który jest oparty na klasycznych technikach masażu. Polega na nałożeniu na ciało ciepłej czekolady wraz z dodatkiem różnych olejków aromaterapeutycznych i przeprowadzeniu masażu poszczególnych partii ciała. Po wykonanym zabiegu ciało osoby masowanej jest owijane folią i przykrywane kocem na około 20 minut, natomiast po upływie tego czasu jest zmywana. Masaż gorącą czekoladą doskonale nawilża i ujędrnia skórę, jak i odpręża mięśnie.

Dla kogo? Na masaż czekoladą może zdecydować się praktycznie każdy z nas, poza kilkoma wyjątkami. Nie powinny decydować się na niego kobiety ciężarne, zmagające się ze stanami zapalnymi skóry, gorączką, czy chorobami zakaźnymi. Jest to natomiast idealna propozycja dla tych, którzy chcą się pozbyć cellulitu, spalić tkankę tłuszczoną, czy zmniejszyć stres.

Reasumując, istnieje mnóstwo rodzajów masażu. Powyżej wymieniliśmy zaledwie kilka z nich, a każdy z nich jest polecany innym grupom osób. Niezależnie od tego, czy chcemy zredukować stres, zminimalizować napięcie mięśni, czy polepszyć samopoczucie, na pewno znajdziemy odpowiedni masaż dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj