4 proste badania, które pokażą kondycję twojego serca i układu krążenia

4 proste badania, które pokażą kondycję twojego serca i układu krążenia

Z sercem nie ma żartów – choroby tego narządu oraz układu krążenia nadal są na szczycie listy głównych powodów zgonów wśród Polaków. Dzięki odpowiedniej diagnostyce można jednak w porę rozpocząć właściwe leczenie. Oto 4 badania, które pozwalają na ocenę kondycji pracy serca i układu krążenia!

Każdego dnia serce oraz układ krążenia człowieka narażone jest na szereg niekorzystnych czynników pogarszających ich stan – brak odpowiedniej diety, ruchu, stosowanie używek, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku to tylko kilka z nich.

Stan serca i układu krążenia można jednak łatwo kontrolować, aby w porę rozpocząć odpowiednie leczenie i zmniejszyć ryzyko – to badania, które warto wykonywać regularnie!

Kontrola ciśnienia tętniczego

Ciśnienie tętnicze u zdrowego człowieka powinno wynosić 120/80 mmHg. Gdy jest ono obniżone, mówimy o niedociśnieniu, natomiast wtedy, gdy jest podwyższone – o nadciśnieniu.

Badanie wykonane ciśnieniomierzem pozwala również na określenie tętna – ono również prezentuje pracę serca i nieprawidłowe wskazania powinny być skonsultowane z lekarzem.

Morfologia krwi

Morfologia jest podstawowym badaniem parametrów krwi. Dzięki niemu można ocenić ogólny stan organizmu człowieka.

Nieprawidłowe wskazania wykraczające poza normy mogą świadczyć również o zwiększonym ryzyku chorób układu krążenia i serca.

Lipidogram

To kolejne badanie, które wykonuje się z krwi. Ma ono na celu zaprezentowanie poziomu lipidów, czyli tłuszczów, które wpływają na kondycję serca i układu krążenia.

W ramach badania sprawdza się poziom cholesterolu całkowitego, jego frakcji HDL i LDL oraz trójglicerydów. Podwyższone wskazania oznaczają większe ryzyko choroby niedokrwiennej serca oraz miażdżycy.

Stężenie glukozy we krwi

Badanie to polecane jest nie tylko w diagnostyce cukrzycy, ale również nieprawidłowe wskazania mogą świadczyć o zwiększonym ryzyku chorób serca i układu krążenia.

Do skorzystania z powyższych badań zaprasza SYNEXUS – centrum medyczne Warszawa, które oferuje także dostęp do innych badań diagnostycznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj