Wizyta u dentysty – o czym należy pamiętać?

Wizyta u dentysty - o czym należy pamiętać?

Wizyta u dentysty to nadal dla większości z nas jedna z najbardziej stresujących wizyt u lekarza specjalisty. Kojarzy się nam bowiem głównie z bólem i poczuciem dyskomfortu. Aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia na dentystycznym fotelu, warto zawczasu przygotować się do wizyty u stomatologa. Pamiętając bowiem o kilku podstawowych kwestiach, zaoszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu.

Jeśli już znaleźliśmy odpowiedniego specjalistę, ustaliliśmy termin wizyty, a także zweryfikowaliśmy, czy wybrany przez nas gabinet cieszy się dobrą opinią, czas przygotować się do zasiądnięcia na fotelu dentystycznym. O czym należy pamiętać?

Poinformuj lekarza o dolegliwościach

Rzetelne i pełne poinformowanie lekarza o pojawiających się dolegliwościach, wywołanych chorobami jamy ustnej, stanowi podstawę postawienia przez niego prawidłowej diagnozy. Nie bójmy się zatem i nie wstydźmy informować o najmniejszych dolegliwościach, częstotliwości występowania bólu i jego natężeniu. Taka wiedza nakieruje lekarza na odpowiednie tory w trakcie stawiania diagnozy.

Warto mieć ze sobą także ostatnie wyniki badań, w tym zdjęcia RTG. Dzięki temu możemy uniknąć kolejnego, dodatkowego badania.

Warto o tym pamiętać, wybierając się na wizytę do renomowanej klinki stomatologicznej Medidens w Częstochowie.

Przyjmowana leki i stan zdrowia

Podczas wizyty u dentysty nie zapomnijmy poinformować go przyjmowanych lekach oraz ewentualnym uczuleniu na preparaty znieczulające. Niemniej ważny będzie ogólny stan naszego zdrowia: to, czy przyjmujemy leki lub czy chorujemy na schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Pod żadnym pozorem nie pomijajmy informacji o ciąży.

Zadbaj o świeży oddech

Chociaż wielu z nas bagatelizuję tę zasadę, przed wizytą u dentysty powinniśmy pamiętać przede wszystkim o zadbaniu o czyste zęby. Przemawiają za tym nie tylko względy estetyczne, oraz fakt naszego lepszego, psychicznego samopoczucia, lecz również względy praktyczne. Brudne zęby bowiem mogą skutecznie utrudnić stomatologowi szybką ocenę stanu naszego uzębienia. Wizyta trwa wówczas dłużej, ponieważ dentysta zanim przystąpi do leczenia, musi specjalnymi narzędziami usunąć zalegający brud.

Lekarz z polecenia

Jako że wizycie u stomatologa towarzyszy często ogromny stres, warto wybrać specjalistę, polecanego przez rodzinę i znajomych. Poczucie, że jesteśmy w dobrych rękach pomoże nam się rozluźnić, przez co przeprowadzane zabiegi będą mniej bolesne. Co więcej, będzie to osoba, co do której będziemy mieli zaufanie, dzięki czemu wizyta przebiegnie w miłej, swobodnej atmosferze. Nie będziemy bali się zadawać pytań oraz poprosić stomatologa, aby informował nas o swoich poczynaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj