Protezy zębowe

Proteza zębowa to sztuczne uzupełnienie braków w łukach zębodołowych. Pełni funkcję estetyczną, ale także zdrowotną, polegającą na utrzymaniu pozostałych zębów we właściwym sobie miejscu.

Protezy zębowe- czy są nam potrzebne?
Wiele czynników ma wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Jednym z nich jest stan naszego uzębienia. Uśmiech jest wizytówką, którą rozdajemy na co dzień, dlatego warto uzupełnić braki w uzębieniu. Proteza zapewni nam większą pewność siebie, ale spełnia też inną rolę. Zęby w łukach zębodołowych opierają się o siebie. Jeśli zabranie oparcia w postaci sąsiedniego lub przeciwstawnego zęba, pozostałe zaczną się przechylać, tracąc właściwą dla siebie pozycję. To może być przyczyną wielu problemów. Również z tego powodu warto zaopatrzyć się w protezę.

Rodzaje protez zębowych
Do najbardziej popularnych protez zaliczają się te wykonane z akrylu. Wyglądają bardzo naturalnie i estetycznie, są też odporne na działanie niekorzystnych czynników, dzięki wysokiemu stopniowi twardości. Jeśli bardziej interesują cię protezy dopasowujące się i niestawiające oporu, warto rozważyć wybór protezy elastycznej. Nie zawierają one metalowych dodatków, przez co są lekkie i sprężyste. Materiał użyty do ich wykonania jest nieuczulający, a więc przyjazny alergikom.

W przypadku, gdy posiadasz większość swojego uzębienia i chciałbyś również poprawić wygląd posiadanych zębów, protetyk może zaproponować przygotowanie nakładek. Jest to nieinwazyjna metoda zmiany kształtu i wielkości zębów. Nakładkę, jak sama nazwa wskazuje, zakłada się na łuk zębowy natychmiast poprawiając jego estetykę. Z kolei licówki będą świetnym rozwiązaniem, gdy zachodzi potrzeba poprawienia wyglądu pojedynczych zębów. Licówka to nic innego jak porcelanowa nakładka, umieszczana na trzonie zęba. Wygląda bardzo naturalnie, jest wykonana z materiału wysokiej jakości, więc skutecznie imituje ząb.

Przed dokonaniem wyboru warto skonsultować się ze stomatologiem, który pobierze od nas wyciski łuków i przekaże je protetykowi. Dopiero po wykonaniu odlewu technik protetyk będzie mógł zaproponować rozwiązanie najlepsze dla nas. Wykonywaniem protez zębowych zajmuje się technik protetyk. Obecnie niemal każda pracownia protetyczna posiada w swojej ofercie kilka różnego rodzaju protez oraz materiałów, z których je wykonuje. Szeroki zakres usług protetycznych świadczy polecana przez nas Pracownia Pięknego Uśmiechu https://pieknyusmiech24.com.pl/ .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj