Protetyk a dentysta – jakie są różnice?

Protetyk a dentysta – jakie są różnice?

Czym dokładnie różni się protetyk od dentysty? Czy z tymi samymi problemami przychodzimy do protetyka, co i do stomatologa? Jak się okazuje – nie do końca tak jest. Warto jest zatem bardzo dokładnie ustalić, jakie różnice pojawiają się pomiędzy tymi dwoma specjalizacjami. W naszym poniższym artykule znajdziecie państwo zatem odpowiedź na pytanie, czym dokładnie różni się protetyk od dentysty.

Czym zajmuje się stomatolog?

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, czym dokładnie zajmuje się protetyk, spróbujmy dokładnie wyjaśnić, czym zajmuje się stomatolog. Jeśli chodzi o lekarza stomatologa, to przychodzimy do niego przede wszystkim, kiedy borykamy się z różnego rodzaju ubytkami, a także by skontrolować stan naszego uzębienia. Zakładanie plomb, leczenie kanałowe, czy wreszcie – leczenie drobnych ubytków powstałych na skutek ukruszenia zęba – to wszystko zabiegi, które wykonamy u stomatologa. Jakie zatem zabiegi jesteśmy w stanie wykonać u protetyka?

Czym dokładnie zajmuje się protetyk?

Skoro wiemy już, czym zajmuje się stomatolog, określenie tego, jakiego rodzaju usługi będzie świadczył protetyk, nie będzie stanowiło dla nas najmniejszego problemu. Wykonanie mostów protetycznych, jak również protez, to zdecydowanie te czynności, które dobry protetyk wykona bez najmniejszych problemów. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o leczenie dużych ubytków w zębach, spowodowanych złamaniami zębów czy ukruszeniami. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o leczenie protetyczne tego rodzaju schorzeń, są mosty protetyczne. Bardzo często stosuje się też korony. Proteza ruchoma także jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o poradzenie sobie ze zbyt dużą ilością ubytków w naszych zębach. Musimy jednak pamiętać, że niezależnie na którą z usług świadczonych przez protetyka na er-dental.pl się zdecydujemy, zawsze musimy mieć na uwadze to, że jest to dla nas pomoc. Zarówno proteza ruchoma, jak również wykonanie mostów protetycznych czy koron, to zabiegi i usługi, które w znaczącym stopniu ułatwią nam nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też poprawią estetykę naszego uśmiechu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj