Nowość medycyny estetycznej – HIFU bezinwazyjny lifting ultradźwiękowy

Nowość medycyny estetycznej - HIFU bezinwazyjny lifting ultradźwiękowy

Lifting jest zabiegiem pozwalającym do pewnego stopnia cofnąć czas, wygładzić zmarszczki i sprawić, że skóra będzie lepiej napięta i wyglądać na młodszą. W dzisiejszych czasach można już przeprowadzić lifting twarzy bez konieczności wykorzystywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Medycyna estetyczna oferuje m.in. zabieg HIFU, czyli lifting bez skalpela. Na czym on polega?

Lifting twarzy z laserem

Bez interwencji chirurga plastycznego i konieczności przeprowadzenia liftingu twarzy z użyciem skalpela można poprawić napięcie skóry i uzyskać zadowalające, pożądane efekty przy użyciu zabiegu HIFU. To zabieg, którego efektem jest poprawa wyglądu skóry i zniwelowanie zmarszczek. Zmniejsza on wiotkość skóry w sposób bezinwazyjny i bez nagłej zmiany rysów twarzy.

Medycyna estetyczna podąża w kierunku mało inwazyjnych lub całkowicie nieinwazyjnych zabiegów pozwalających na poprawę wyglądu pacjentek i pacjentów. Zabieg HIFU znakomicie wpisuje się w ten trend. Wykorzystuje on w swoim przebiegu skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Skrót HIFU oznacza High Intensity Focused Ultradound, czyli zabieg ultradźwiękowy docierający do warstwy podskórnej. Właśnie na tym poziomie działają również chirurdzy plastycy, którzy wykonują lifting chirurgicznie.

Dla kogo przeznaczony  jest zabieg HIFU?

Wszystkie osoby, które interesuje redukcja zmarszczek i poprawa napięcia skóry, mogą osiągnąć pożądane efekty dzięki HIFU. Przeznaczony jest on dla osób, które z wiekiem obserwują utratę jędrności skóry m.in. szyi, ramion czy twarzy. Nie muszą wówczas uciekać się do stosowania wypełniaczy, takich jak botox czy kwas hialuronowy albo do tradycyjnych liftingów, tylko wykorzystać dobroczynne zabiegi HIFU z zakresu medycyny estetycznej. HIFU napina skórę, zmniejsza w sposób widoczny jej wiotkość, a wszystko to w ramach korzystnego cenowo, bezpiecznego zabiegu.

Jeśli celem pacjenta czy pacjentki jest osiągnięcie jak najbardziej naturalnego efektu liftingu, zabieg HIFU na pewno będzie dobrym wyborem.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

Podczas zabiegu newralgiczne miejsca na ciele pacjenta poddawane są działaniu skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które ujędrniają i napinają nie tylko zewnętrzne warstwy skóry, ale także tkanki podskórne. Oddziałują na system podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy, który pełni bardzo ważną funkcję w naszym organizmie, ponieważ daje solidną podporę dla rysów twarzy.

Ultradźwięki powodują, że zagęszcza się i ujędrnia skóra. Zabieg ten pozwala na poprawę owalu twarzy, likwidacji zwiotczenia skóry, daje efekt napięcia, ale można też go stosować jako alternatywę dla botoksu i kwasu hialuronowego dla wygładzania zmarszczek wokół ust i oczu oraz na czole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj