Korekcja nosa – kiedy wykonać?

Korekcja nosa – kiedy wykonać?

Operacje plastyczne zyskują coraz większą popularność. Przyczyn takiego trendu jest bardzo dużo. W pierwszej kolejności należy jednak podkreślić, że umówienie się na taki zabieg, nie stanowi najmniejszego problemu. W każdym przypadku, takie operacje wykonywane są prywatnie. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wiedzieć, zanim w ogóle zdecydujemy się na wykonanie operacji plastycznej nosa.

Przede wszystkim – przygotowanie pacjenta

Podstawą do wykonania operacji plastycznej – nie tylko nosa, ale każdej – jest bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem, który winien był przeprowadzić lekarz o specjalizacji chirurgia plastyczna. Pamiętajmy, że korekcja nosa wykonywana jest tylko i wyłącznie w placówkach medycznych – szpitalach i prywatnych klinikach. Nigdy nie należy ufać ogłoszeniom salonów urody, które mają takie zabiegi w swojej ofercie. W przypadku, kiedy przygotowywani jesteśmy do takiej operacji, bardzo ważne jest wykonanie szeregu badań, które potwierdzą, bądź wykluczą to, że może być ona w pełni bezpiecznie przeprowadzona. Jednym z takich badań, w przypadku wykonywania korekty nosa, jest tomografia komputerowa głowy.

Po drugie – kiedy wykonać operację korekty nosa?

Kolejną kwestią, którą musimy brać pod uwagę, kiedy przygotowujemy się do wykonania operacji plastycznej nosa, jest odpowiedni czas. Takiej operacji nie wykonuje się latem. Główną przyczyną, jest tutaj przede wszystkim promieniowanie UV, które może wpływać niekorzystnie na proces gojenia się ran. Dlatego też, operacje plastyczne nosa przeprowadza się z reguły jesienią lub zimą, kiedy to promieniowanie słoneczne jest zdecydowanie słabsze. Nie wolno także po takiej operacji korzystać z zabiegów w solarium.

Korekcja nosa – przyczyny przeprowadzania operacji

Kiedy mówimy o operacji plastycznej nosa, nie możemy też pominąć przyczyn, dla których pacjenci decydują się na jej przeprowadzenie. Bardzo często są to względy estetyczne ale nie tylko. Nierzadko też przyczyną, dla które decydujemy się na wykonanie korekty nosa są względy zdrowotne. Niewłaściwie ustawiona przegroda nosowa, czy wszelkiego rodzaju, niebezpieczne dla zdrowia zmiany skóry nosa, to częste powody, dla których pacjenci decydują się na wykonanie takiej operacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj