Jak wyposażony jest gabinet stomatologiczny?

Jak wyposażony jest gabinet stomatologiczny?

Każdy gabinet dentysty należy wyposażyć w najwyższej jakości aparaturę stomatologiczną oraz wszelkie dodatkowe akcesoria i sprzęt gwarantujące stomatologowi komfort pracy, a także bezpieczeństwa i wygody pacjenta.

Taki gabinet stomatologiczny musi być urządzony i zaopatrzony zgodnie z wszystkimi przepisami i wymogami, w tym w odniesieniu do higieny, bezpieczeństwa i higieny pracy a także bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Tego rodzaju pomieszczenie powinno zawierać fotel dentystyczny, stół na różne instrumenty i akcesoria, spluwacz i lampę.

Wybierając urządzenia, należy kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością i możliwością dodawania do niej nowych urządzeń. Wszelkiego rodzaju instrumenty stomatologiczne, z których korzysta stomatolog można podzielić na kilka głównych kategorii, w zależności od ich przeznaczenia i zastosowania. Są to główne narzędzia w stomatologii, które wykorzystuje się do oceny zdrowia jamy ustnej i diagnozowania konkretnych problemów u pacjenta. Podstawowy zestaw diagnostyczny zawiera lusterko stomatologiczne z uchwytem, które pozwala na kontrolę obszarów niedostępnych dla bezpośredniego widzenia, a także kieruje wiązkę światła na wybraną powierzchnię. Niezbędne są także wszelkiego rodzaju narzędzia, które służą do wysuszania pola operacyjnego w jamie ustnej. Kategoria ta obejmuje pęsetę dentystyczną, która przenosi ligninę lub tampony. Potrzebne są także narzędzia do wypełniania ubytków w zębach, a także te, których zadaniem jest praca nad twardymi i miękkimi tkankami zęba oraz do odbudowy brakujących ścian zębów. Każdy gabinet stomatologiczny jest ponadto wyposażony w odpowiednie narzędzia chirurgiczne z obszaru chirurgii stomatologicznej.

Najczęstszym zabiegiem wykonywanym w tej dziedzinie jest ekstrakcja zębów, do której stosuje się szczypce do różnych typów zębów. Z tego względu konieczne są narzędzia do implantacji. Jest to kategoria instrumentów stosowana do uzupełnień protetycznych na implantach. Prawidłowe i kompletne wyposażenie gabinetu stomatologicznego to wielka inwestycja. Z wyłączeniem sprzętu i narzędzi wymienionych powyżej, konieczne jest również zakup materiałów uszczelniających, leków i znieczulenia. Te wszystkie zakupy są zatem niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj