Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny?

Gabinet stomatologiczny jest miejscem, w którym powierzamy zdrowie swoich zębów specjaliście, wierząc, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby jak najlepiej zadbać o zdrowie naszych zębów i piękny uśmiech. Czy tak jest w rzeczywistości? Oczywiście musimy w to ufać, jednak zdarza się, że w którymś z gabinetów stomatolodzy nie pracują dokładnie albo zaopatrzeni są w przestarzały sprzęt, który w obliczu dzisiejszego rozwoju technologicznego jest po prostu przestarzały technologicznie.

Trudno jest winić pacjentów, że nie chcą być już leczeni endodontycznie poprzez zatruwanie nerwów, co niejednokrotnie nie tylko wiąże się z dodatkowym bólem, ale także wymaga kilku wizyt w gabinecie w celu przeprowadzenia pełnego zabiegu. Dzisiejsza technologia pozwala na wykonanie przysłowiowej kanałówki już w trakcie jednej wizyty, dlatego trudno się dziwić, że pacjent XXI w. jest pacjentem wymagającym.

Dobry sprzęt to wysoka jakość świadczonych usług

Dobry i nowoczesny sprzęt oraz dobre wyposażenie gabinetu stomatologicznego nie zastąpią w żadnej mierze odpowiednich umiejętności stomatologa, ale z całą pewnością pozwolą na przeprowadzanie wszystkich zabiegów w znacznie bardziej komfortowych warunkach nie tylko dla pacjenta, ale także i stomatologa. I chociaż to pacjent jest najważniejszy w trakcie każdej wizyty, to wygoda i komfort pracy stomatologa bezpośrednio przekładają się na efekty wykonywanej pracy.

Wysokiej jakości sprzęt i niezużyte, nowe narzędzia stomatologiczne są także pewną formą gwarancji dla pacjenta, że w ten konkretny gabinet jest postępowy i nastawiony na zagwarantowanie pacjentom najlepszej możliwej opieki stomatologicznej. Powinna to być wskazówka dla pacjentów, którzy dopiero skupiają się na znalezieni gabinetu, spełniającego ich potrzeby.

Materiały stomatologiczne, na jakich pracuje się w gabinecie, są wyznacznikiem tego, jak poważne podejście ma dentysta do pacjenta

Aby wybrać dobry gabinet stomatologiczny, nigdy nie należy sugerować się tylko i wyłącznie ceną, jakiej żądna dentysta za wykonanie konkretnej usługi. Istotne tak naprawdę jest to, na jakich materiałach pracuje, ponieważ asortyment stomatologiczny, podobnie jak każdy towar, może być gorszej i lepszej jakości i sama cena usługi nie do końca musi mieć odbicie w tym, na jakich materiałach pracuje się w danym gabinecie. Wymaga to od pacjenta trochę własnej inicjatywy, ponieważ aby ocenić gabinet na podstawie materiałów, trzeba mieć minimum wiedzy o tym, co można zaliczyć np. do dobrych kompozytów, jednak wiedza ta bardzo często zwraca się z nawiązką.

Zmieniając gabinet stomatologiczny lub zostając zmuszonym do jego zmiany, warto dobrze rozejrzeć się po okolicy. Nie w każdym gabinecie traktuje się pacjenta uczciwie i z należytym szacunkiem, dlatego właśnie tak istotne jest trafienie pod skrzydła dobrego stomatologa, który zadba o to, aby nasze zęby były w doskonałej kondycji i zapewni odpowiednią atmosferę w trakcie przeprowadzania zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj