Dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej?

Jeśli tradycyjne szczotkowanie okazuje się niewystarczające dla skutecznego pozbycia się osadu nazębnego, warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną. Co to jest i na jakiej zasadzie działa szczoteczka soniczna? Jak prawidłowo myć zęby?

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to rozwiązanie pozwalające na bardzo dokładne i profesjonalne dbanie o higienę jamy ustnej. To nowoczesna alternatywa dla codziennego, tradycyjnego szczotkowania zębów. Soniczne szczoteczki to rodzaj szczoteczek elektrycznych, które czyszczą osad i płytkę nazębną nie tylko z powierzchni zębów, ale również z okolic trudnodostępnych czyli przestrzeni międzyzębowych, szczelin przydziąsłowych czy kieszeni dziąsłowych. Są również skuteczne w myciu zachyłków w przypadku leczenia ortodontycznego za pomocą stałego aparatu. Ich regularne stosowanie pozwala zatem utrzymać nie tylko zdrowe zęby, ale również tkanki przyzębia w dobrej kondycji.

 Szukasz najlepszej szczoteczki sonicznej? Sprawdź na https://www.sunstargum.com/pl/ i wybierz wysokiej jakości szczoteczkę w atrakcyjnej cenie! 

Jak działa szczoteczka soniczna?

Soniczna szczoteczka do zębów opiera swoje działanie o zastosowanie fal dźwiękowych, które wprawiają włosie szczoteczki w ruch. Aby efektywnie wykorzystać jej możliwości, należy wiedzieć, jak prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną.

 Szczoteczka soniczna - sunstar.com/pl

Najważniejszy jest ruch wymiatający. Jest on zalecany przez stomatologów i uznawany za najbardziej bezpieczny dla dziąseł. Jednocześnie pozwala na pozbycie się resztek pokarmowych oraz osadu nazębnego. Drganie włosia szczoteczki do zębów sonicznej powoduje, że fale dźwiękowe rozchodzą się w mieszaninie śliny, wody i pasty do zębów. Mają one zasięg nawet do 4mm od końca włosia główki. Powstają mikrobąbelki, które decydują o precyzyjnym oczyszczaniu obszarów jamy ustnej. Dzięki temu, dokładnemu myciu poddawane są nie tylko powierzchnie zębów, ale także okolice zwykle omijane podczas tradycyjnego mycia zębów.

Z uwag na to, jak działa szczoteczka soniczna, jest ona postrzegana jako najbardziej skuteczne urządzenie do codziennej higieny jamy ustnej. Należy jej używać, tak jak standardowej szczoteczki manualnej, co najmniej dwa razy dziennie, każdorazowo przez co najmniej 2 minuty. Najlepiej myć zęby po każdym spożytym posiłku.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli szczoteczek opartych o działanie technologii sonicznej. Jaka szczoteczka soniczna to najkorzystniejszy wybór? Ważny jest dobór produktu w oparciu o wiek użytkownika. Szczoteczka soniczna dedykowana jest zarówno dla dorosłego, jak i dziecka. Najmłodszym (tj. poniżej 7. lat) doradza się stosowanie specjalnej szczoteczki dla dzieci. Powyżej 10. roku życia można bezpiecznie stosować produkt da dorosłych. Warto zwrócić uwagę na parametry techniczne produktu, czyli prędkość wibracji – np.: 12000 cykli na minutę pozwala na delikatne oczyszczenie zębów. Jednocześnie, dzięki lekkiemu masażowi poprawia ukrwienie i pobudza dziąsła.

Najlepsza szczoteczka soniczna to taka, która posiada miękkie, ultra stożkowe włosie, które gwarantuje o 50% skuteczniejsze mycie przestrzeni międzyzębowych i dociera 47-krotnie głębiej poniżej linii dziąseł w porównaniu do tradycyjnej szczoteczki do zębów. Wymienna główka wraz z nakładką na główkę szczoteczki gwarantuje higieniczne użytkowanie. Zasilanie w postaci jednej baterii AAA wyklucza konieczność stosowania kabla i ładowarki. Cena szczoteczki sonicznej różni się zależnie liczby dostępnych trybów pracy, dołączonych akcesoriów dodatkowych w zestawie oraz producenta. Koszt takiego produktu mieści się w przedziale od ok. 50 do nawet 900 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj