Podolog Słubice wyleczy Twoje wrastające paznokcie

Coraz więcej gabinetów podologicznych w Słubicach ma do dyspozycji usługi chirurga. Stare i nieskuteczne metody chirurgiczne leczenia wrastających paznokci takie jak: resekcja klinowa lub zerwanie paznokcia powoli odchodzą w zapomnienie. W zaawansowanych przypadkach dobry podolog w Słubicach proponuje zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych.

Dlaczego paznokcie u stopy zaczynają wrastać?

Najczęstsze przyczyny wrastających paznokci to:

  • nieumiejętne obcinanie ich
  • zbyt ciasne obuwie
  • nadwaga
  • ciąża
  • uwarunkowanie genetycznie.

Wały okołopaznokciowe to skóra okalająca paznokcie. W przypadku gdy ignorujemy problem, ciągle nawracające stany zapalne mogą powodować ich przerost. Czasami jest on również spowodowany warunkami genetycznymi lub biomechaniką stopy.

Na czym polega terapia wrastających paznokci w gabinecie podologicznym w Słubicach?

Kiedy wrastające paznokcie nie są leczone bardzo długo, konieczne jest usunięcie przerośniętych wałów paznokciowych, tak aby paznokieć mógł rosnąć swobodnie, nie spotykając na swojej drodze skóry. Podolog Słubice zabieg sugerujeosobom u których problem cały czas powraca. Jest wykonywany tylko i wyłącznie na tkance miękkiej, sam paznokieć nie jest uszkadzany, przez co okres gojenia się jest krótki i sprawny, a ryzyko powikłań jest niewielkie.

Zabiegi tylko w wyspecjalizowanych gabinetach podologicznych

Plastykę wałów okołopaznokciowych powinien wykonywać wyłącznie wyszkolony do tego chirurg, przy asyście podologa. Co prawda jest to zabieg bardzo bezpieczny i zalicza się go do tak zwanej chirurgii małej, jednak tylko odpowiednio przygotowane do tego gabinety mogą wykonać procedurę. Wysokiej jakości usługi, z zachowaniem standardów medycznych świadczy gabinet podologiczny Słubice – Chiromedica, leczący wrastające paznokcie.

Inne metody leczenie wrastających paznokci

Nie każdy przypadek wymaga interwencji chirurga oraz plastyki wałów okołopaznokciowych. W niektórych przypadkach wystarczy zastosowanie klamer ortonyksyjnych, które korygują tor wrastania paznokcia. Wiele gabinetów oferuje także korekcję metodą kostki Arkady. Obie te metody są nieinwazyjne i bezbolesne. Dlatego nie warto ignorować problemu i udać się na wizytę do dobrego podologa, który dobierze dla nas odpowiednią terapię.

Podolog Słubice wyleczy Twoje wrastające paznokcie
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here