Niech Twoja skóra pokona mrozy!

Okres zimowy to czas wielu wyzwań dla naszej skóry. Na niesprzyjające warunki atmosferyczne w szczególności narażone są okolice twarzy oraz szyi, które słyną ze swojej wrażliwości. Jak o nie dbać, aby nie były im groźne nawet największe mrozy i co zrobić, by początek wiosny przywitać ze skórą w najlepszej formie? Podpowiada Olga Kamińska, kosmetolog.

Mroźne niebezpieczeństwo

Pora zimowa bywa bardzo uciążliwa dla kobiet dbających o stan swojej skóry. Ze względu na duży chaos informacyjny dookoła, wiele z nich nie wie jak odpowiednio zadbać o swoją cerę, aby uchronić ją przed negatywnymi skutkami aury panującej za oknem. Druga część kobiet nie ma świadomości na jak wielkie szkody naraża swoją skórę nie dbając o jej kondycję w tych trudnych dla niej miesiącach. Często doprowadza to do zmian, z którymi bardzo ciężko jest walczyć i których zupełne wyleczenie może trwać nawet kilka lat. By uniknąć takiej sytuacji warto zacząć od podstaw. Sprawdźmy, czym jest nawilżenie skóry i dlaczego jest ono tak ważne dla zachowania cery w jak najlepszej kondycji.

Uwarunkowania biologiczne

Składniki nawilżające dzielimy na dwie grupy:  składniki hydrofilowe (rozpuszczalne w wodzie) oraz lipofilowe (rozpuszczalne w tłuszczach). Składniki hydrofilowe wykazują zdolność do wiązania wody i odpowiadają za zatrzymanie wody w naskórku. Przykładem takich składników jest kwas hialuronowy. Składniki lipofilowe wykazują działanie okluzyjne zapobiegając nadmiernemu odparowywaniu wody oraz modyfikują warstwę rogową. Do tej grupy zaliczamy na przykład olej makadamia. Zastosowanie w kosmetyku tych dwóch grup składników pozwala na uzyskanie intensywnego oraz długotrwałego nawilżenia – informuje Olga Kamińska, training manager Biologique Recherche, kosmetolog. O prawidłowe nawilżenie skóry powinien dbać każdy, ale w szczególności posiadacze cery suchej i odwodnionej. W ich przypadku brak stosowania odpowiednich produktów nawilżających skutkuje występowaniem wyraźnego dyskomfortu i ściągnięcia. Jest to w szczególności istotne w okresie jesienno−zimowym, kiedy twarz jest narażona na działanie takich czynników atmosferycznych jak mróz, wiatr i częste wahania temperatury. Ważne, aby również pamiętać o odpowiednim nawilżeniu okolicy oczu, która bardzo szybko ulega wysuszeniu.

Dopasowana pielęgnacja

Odpowiednie nawilżenie skóry jest bardzo istotne, ponieważ gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz odgrywa istotną rolę w spowolnieniu procesu jej starzenia.  Właściwie nawilżenie pozwala na uzyskanie gładkiej, miękkiej i młodo wyglądające skóry, a skutecznym sposobem by to osiągnąć jest regularne stosowanie odpowiednich masek − zauważa Olga Kamińska. – Doskonałym wyborem jest Masque Visolastine +, którą wyróżnia przede wszystkim jej kompleksowe działanie zapewniające natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie skóry. Połączenie składników hydrofilowych i lipofilowych zapewnia zauważalne efekty, które utrzymują się przez długi czas – dodaje ekspertka.

Chcąc cieszyć się nieskazitelną i odżywioną cerą nie możemy zapomnieć o podstawie, jaką jest jej nawilżanie. Regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków z pewnością pomoże nam cieszyć się świetlistą i odżywioną cerą każdego dnia, bez względu na warunki panujące za oknem!

Biologique Recherche
Niech Twoja skóra pokona mrozy!
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here