Miastenia a picie alkoholu – co warto o tym wiedzieć?

Szacuje się, że w Polsce co roku można wskazać na 6000 osób chorych na miastenię. Co wyróżnia tę chorobę? Jakie są jej objawy? Jak ma się miastenia a picie alkoholu? Poniżej garść praktycznych informacji! Z poniższego poradnika dowiesz się co powinieneś uznać za niepokojące oraz jak dokonać rozpoznania, czy faktycznie chorujesz na miastenię.

  1. Objawy choroby to osłabienie mięśni, opadanie powiek – co jeszcze stanowi objawy miastenii?
  2. Miastenia a picie alkoholu – podstawowe informacje

Objawy choroby to osłabienie mięśni, opadanie powiek – co jeszcze stanowi objawy miastenii?

Miastenia zalicza się do chorób autoimmunologicznych. To co ją cechuje to zbyt duża męczliwość mięśni na skutek przewodnictwa nerwowo-sercowego. Jej objawy to np. zaburzenia ruchów gałek ocznych, opadania powiek, drżenie mięśni, stan niewydolności oddechowej, osłabienie mięśni twarzy, nierzadko także podwójne widzenie, opadanie głowy. Próba miasteniczna pozwala potwierdzić lub wykluczyć występowanie tej choroby. W przypadku wystąpienia objawów należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza – szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia pomoże w znacznym stopniu poprawić komfort życia pacjenta.

Co do zasady w miastenii dochodzi do wytwarzania przeciwciał skierowanych przeciw neuroprzekaźnikowi stanowiącego zakończenie włókien mięśniowych.

Miastenia jest chorobą przewlekłą, która objawia się osłabieniem mięśni, które występuje po wysiłku fizycznym. W leczeniu miastenii wykorzystuje się np. ambenonium. Nowe metody leczenia miastenii obejmują między innymi Inhibitory dopełniacza w miastenii rzekomoporaźnej. Można tutaj wskazać np. na solirs czy zilucoplan.

Miastenia a picie alkoholu – podstawowe informacje

Miastenia a picie alkoholu – co musisz o tym wiedzieć? W przypadku tej choroby sięganie po alkohol jest wysoce niewskazane, może bowiem skutkować to nasileniem objawów. Z tego właśnie powodu powinno się bezwzględnie unikać sięgania po alkohol w przypadku tej choroby. Lekarz prowadzący z pewnością wskaże szczegółowe wytyczne dotyczące postępowania w przypadku tej choroby, dobre praktyki i sposoby postępowania. Wyjaśni także, czego powinno się unikać w tej chorobie poza alkoholem, aby zapewnić sobie jak najlepszy komfort życia. Odpowiedni wybory pacjenta chorującego na miastenię mogą bowiem w sporym stopniu ograniczyć ryzyko nasilania objawów. Warto także zredukować sytuacje stresowe, może to bowiem być także zgubne w skutkach.

Leczenie miastenii następuje pod opieką neurologa. Zadbaj o siebie i udaj się do lekarza, jeżeli zauważasz u siebie wymienione wyżej objawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj